display result search
منو
به خاطر وین دیکسی

به خاطر وین دیکسی

  • 6 قطعه
  • 119 دقیقه مدت کتاب
  • 580 دریافت شده
نویسنده: کیت دی کامیلو
راوی: فروغ انصاری
قالب: روایی
دسته‌بندی: کودک
ایندیا تازه به فروشگاه مواد غذایی «وین دیکسی» رسیده بود که دید یک سگ بزرگ و زشت که معلوم بود حال و روز خوبی ندارد، کل فروشگاه را به هم ریخته و حالا با زبان آویزان، به او لبخند می‌زند. این سگ عجیب، اولین دوست ایندیا در خانه‌ی جدیدشان شد... .

«به‌خاطر وین دیکسی»، داستانی‌ست جذاب و خواندنی که مطالب بسیار مهمی در مورد زندگی اجتماعی و نحوه‌ی رفتار در مقابل مشکلات را مطرح کرده و به کودک می‌آموزد.
داستان به مسایلی چون رابطه با حیوانات و طبیعت، نحوه‌ی برقراری رابطه‌ی دوستانه با دیگران، درک متقابل، شغل پدر و تغییر محله‌ی زندگی می پردازد.
کتاب «به خاطر وین دیکسی»، جوایز متعددی از جمله جایزه‌ی پرفروش‌ترین کتاب سال و مدال افتخاری «نیوبری» را از آن خود کرده است.
همچنین این رمان،برنده تمایز Newbery Honor شد.در سال 2000 ، این کتاب برنده جایزه جوزت فرانک ، و در سال 2003 جایزه مارک تواین را بدست آورد.
*این رمان در ایران توسط انتشارات قطره و با ترجمه ی ویدا لشکری فرهادی و همچنین انتشارات موسسه فرهنگی منادی تربیت و ترجمه ی نیره خاکبازان، به بازار آمد.

*کتاب:
Because of Winn-Dixie(2000)
فیلم:
Because of Winn-Dixie(2005)

از ایرانصدا بشنوید

تنهایی واقعی فقط مخصوص کشورهای غربی نیست. بشر امروز تنهاست و هر کس این تنهایی خود را به نوعی پر می کند جایی با حیوانات انس می گیرند و جایی دیگر با اعتیاد اما در هر صورت همه ما تنهاییم و نیاز به ارتباط داریم از این جهت داستان «به خاطر ویندیکسی» با زبانی طنز و گاهی فانتزی پرده از این حقیقت تلخ بر می دارد اگر کودک یا نوجوانی دارید این داستان را بشنوید

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

کتاب گویا