display result search
منو
اونم هست

اونم هست

  • 17 قطعه
  • 128 دقیقه مدت کتاب
  • 2361 دریافت شده
نویسنده:
کارگردان:
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«اونم هست» مجموعه‌ای است از داستانک‌های ساده از آدم‌هایی صمیمی که قرار است با مضمون ترویج «سبک زندگی» صحیح، نگاهمان را به اتفاقات اطرافمان تغییر دهد.

«بقالی»: خانمی که برای خرید به سوپرمارکت محله خود رفته بود، وقتی تخم مرغ را در مغازه نیافت از فروشنده پرسید: چرا هر بار تخم مرغ ندارید؟ فروشنده به او پاسخ داد: تخم مرغ و برنج را می‌توانید از بقالی «مش رحیم» تهیه کنید. ما تخم مرغ و برنج را دیگر نمی‌آوریم تا مش‌رحیم هم که سی سال است در این محل بقالی دارد، بتواند چرخ زندگی‌اش را بچرخاند.
«استخدام»: «فرهاد» و دوستش «پرویز» در آگهی‌های روزنامه‌ها به دنبال کار هستند. در این هنگام دوستشان «هاتف» تماس می‌گیرد و به آنها می‌گوید که در یک ساختمان برای آنها کار سراغ دارد. ابتدا فرهاد و دوستش بسیار خوشحال می‌شوند. ولی ناگهان فرهاد به یاد دوست دیگرش سهراب می‌افتد که زن و بچه‌دار است و بیشتر از وی به این کار نیاز دارد. او به پرویز می‌گوید که با سهراب سر این کار بروند و خودش کار دیگری می‌یابد.
«فرصت شادی»: «شادی» و «سینا» در آستانه ازدواج‌اند. شادی به سینا می‌گوید که می‌خواهد مراسم عروسیشان بسیار خاص و به یادماندنی باشد. سینا هم با او موافق است. شادی از سینا می‌خواهد مراسم عروسیشان را در سرای سالمندان برگزار کنند. او قصد دارد با این کارش پدر و مادرهایی را که در سرای سالمندان هستند، خوشحال کند.
و قصه‌هایی دیگر، شاد یا غمگین، تلخ یا شیرین، آفتابی یا ابری ...

از ایرانصدا بشنوید

«سهراب سپهری» در توصیف آداب زیستن این گونه می‌سراید: «... زندگی رسم خوشایندی است‌ / زندگی بال و پری دارد با وسعت مرگ‌ / پرشی دارد اندازه عشق‌ / ... / چشم‌ها را باید شست‌، جور دیگر باید دید ... » و این کتاب گویا کارت دعوتی است از سوی ما برای «زندگی» شما تا دیدگان خود را با زلال عشق و معنویت شست‌وشو دهید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • سلام🌺خیلی داستانای قشنگیه. آموزشای خییییلی خوبی دارن. فرهنگ خیلی کارارو یاد می دن به مردم و خانواده ها.🌾

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا