display result search
منو
قاب زندگی

قاب زندگی

  • 13 قطعه
  • 141 دقیقه مدت کتاب
  • 2056 دریافت شده
نویسنده: فرهاد امینی
کارگردان: نورالدین جوادیان
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«قاب زندگی» مجموعه‌ای است از قصه‌های ساده و کوتاه از زندگی روزمره آدم‌هایی امروزی با مضمون ترویج سبک زندگی ایرانی - اسلامی.

«بیست و شش»: پسر جوانی که گوشی خود را در تاکسی «آقای کمالی» جا گذاشته بود، وقتی برای گرفتن گوشی خود به نزد وی رفت و فهمید که آقای کمالی تا به حال بیست و شش گوشی جا مانده در تاکسی را به صاحبان خود باز گردانده، شرمنده شد که چرا پارسال یک گوشی را که یافته بود، به صاحبش بازنگردانده بود و تصمیم گرفت تا آن را به صاحبش باز گرداند.
«امانت»: فردی به مغازه مسگری رفته و از او می‌خواهد که دوچرخه قدیمی داخل مغازه‌اش را برای ساخت فیلم به وی امانت یا اجاره دهد. ولی «مسگر» به او می‌گوید که فردی این دوچرخه را پنجاه سال پیش، به امانت، نزد وی گذاشته است و او دوچرخه را نگه داشته و تا روزی هم که زنده باشد، این امانت را حفظ خواهد کرد.
«آرزوهای بزرگ»: «علی»، وکیل بااخلاق و دلسوزی است که در ماجرای یک پرونده که در آن «آقا جلال» زمینی را که مادرش به او بخشیده بوده، آباد کرده و به دنبال آرزوهایش رفته است، به یاد آرزوهای دیرین خود یعنی ادبیات، شعر و شاعری افتاده است. به همین خاطر تصمیم می‌گیرد تلاش کند به دنبال آرزوها و اهداف از یاد رفته‌اش برود.
و قصه‌های تلخ و شیرین که قرار است لحظه‌های زندگی شما را جلوه و رنگی از فرهنگ ایرانی و اسلامی ببخشد.

از ایرانصدا بشنوید

سبک زندگی «ایرانی – اسلامی» گونه‌ای سبک زندگی است که برپایهٔ آمیختگی دو فرهنگ ایرانی و اسلامی باشد و در واقع، زیستن به خواستِ دیدگاهِ آنان از اسلام، زندگی و ایرانی‌بودن باشد؛ شکل‌گیری این سبک برپایهٔ این باور است که «آموزه‌های دینی اسلام بیگانه با سبک زندگی نیست» و هیچ موضوعی در زندگی وجود ندارد که در دین اسلام نکته و آموزه‌ای در مورد آن نداشته باشد. ویژگی‌های پایه‌ای این سبک «رابطه انسان با خود»، «رابطه انسان با خدا» و «رابطه او با مردم» تعریف شده است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • خیلی قشنگه
  • این داستان کفش نو ، چرا به جای پسر صدای یه زن رو گذاشتید. من اولش فکر کردم مادر و دختر باهم حرف می زنن بعد مونده بودم کدوم مادره کدوم دختر که یه دفعه یکیشون اون یکی رو پسرم خطاب کرد !!! اینهمه آقایونی که صداشون مناسب صدای پسره، اونم مناسب سنین مختلف؛ چرا صدای زن اونم بدون تغییر !؟ عجیب بود واقعاً ! توی ذوقم خورد.
  • از کارگردان و بازیگرا خیلی متشکرم به خاطر اجرای این داستانهای زیبای آموزنده.
  • نمایشی که آموزش اخلاق و فرهنگ و سبک زندگی اسلامی در کنار طنز حلال داره فوق العاده ست.
  • سلام🌺 خیلی عالیه. آموزش فرهنگ و آموزش اخلاق . خیلی عالیه.
  • باحال بود.لطفا زیاد طنز

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا