display result search
منو
غرامت مضاعف

غرامت مضاعف

  • 9 قطعه
  • 168 دقیقه مدت کتاب
  • 8701 دریافت شده
نویسنده در این کتاب، یک روایت جنایی و احساسی را کنار هم قرار داده است. حوادث داستان در دهه‌ی 30 میلادی و در شهر لس‌آنجلس رخ می‌دهد و راوی بارها به زمان قبل بازمی‌گردد و گذشته را روایت می‌کند.


این رمان، بیش از اینکه درباره‌ی جنایت باشد، بر شخصیت‌ها تمرکز کرده و از سادگی، یا خباثت انسان‌ها سخن می‌گوید. نویسنده در این اثر زندگی جنایت‌کاران و چرایی ارتکاب جرم به دست انسان‌ها را بررسی و تحلیل می‌‌کند.
داستان «غرامت مضاعف» برگرفته از حقیقت است و عنوان کتاب هم اصطلاحی حقوقی‌ است که در شرکت‌های بیمه کاربرد دارد و طبق آن اگر فرد بیمه‌شده در حادثه‌ای جان خود را از دست دهد، وارثش غرامتی دوبرابر معمول دریافت می‌کند.
با اقتباس از رمان غرامت مضاعف، «بیلی وایلدر» در سال 1944 فیلمی ساخت که نامزد هفت جایزه‌ی اسکار شد و توجه مخاطبان و منتقدان را جلب کرد.

*جیمز مالهن کِین، زاده‌ی اول ژوئیهٔ 1892 و درگذشته‌ی 27 اکتبر 1977 نویسنده و روزنامه‌نگار آمریکایی بود که در ژانر جنایی آثاری را خلق کرد. «پستچی همیشه دوبار زنگ می‌زند» معروف‌ترین رمان این نویسنده است.

* در ایران، «غرامت مضاعف» را نشر چشمه با ترجمه بهرنگ رجبی، در سال 1391 به چاپ رسانده است.

از ایرانصدا بشنوید

از قدیم گفته‌اند: هرکس به همسرش خیانت کند، به شما هم خیانت خواهد کرد؛ پس چرا ما گاهی عشق را جواز خیانت می‌پنداریم ... غرامت مضاعف داستان آدم‌های به ظاهر زرنگی است که به خیال خود حساب همه چیز را کرده‌اند، اما همیشه چیزی هست که به فکر هیچ کس نمی‌رسد...». داستان از هر نظر درجه یک است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا