display result search
منو
داستان‌های نو

داستان‌های نو

  • 8 قطعه
  • 113 دقیقه مدت کتاب
  • 14209 دریافت شده
کتاب پیش رو بازخوانشی است از داستان‌های نو از نویسندگان مشهور جهان که بارها مترجمان مختلف به زبان فارسی برگردانده‌اند و هر مترجمی آنها را از زاویه اعتقادی، هنری، ادبی، تبحر و سبک مترجمی خود به دست خواننده فارسی زبان رسانده است.

داستان‌هایی که در این کتاب خواهید شنید عبارت‌اند از:

* داستان اول «تله موش» نوشته «سلما لاگرلوف» است. سِلما لاگرلوف (متولد 20 نوامبر 1858؛ درگذشته 16 مارس 1940)، نویسنده سوئدی و اولین زن برنده «جایزه نوبل» در ادبیات است. لاگرلوف در سال 1914 اولین زنی بود که به عضویت آکادمی سوئد درآمد.

* داستان دوم، «نوار مگس‌ کش» نوشته «روبرت موزیل» است. روبرت موزیل (متولد 6 نوامبر 1880؛ درگذشته 15 آوریل 1942)، نویسنده مشهور اتریشی است که رمان بلند ناتمام او «مرد بدون خاصیت» یکی از مهم‌ترین رمان‌های مدرن شناخته می‌شود.

* داستان سوم، «دست‌ها» از نویسنده‌ای گمنام اهل چین یا ژاپن با نام «جیان مِی سِی» است.

* داستان چهارم، «داستان یک شب طوفانی» نوشته «ماکسیم گورکی» است. «آلکسی ماکسیموویچ پِشکوف» (متولد 28 مارس 1868؛ درگذشته 18 ژوئن 1936) که با نام ماکسیم گورکی شناخته می‌شود، نویسنده اهل روسیه (شوروی) و از بنیان‌گذاران سبک ادبی «واقع‌گرایی سوسیالیستی»، فعال سیاسی و پنج بار نامزد جایزهٔ نوبل ادبیات بود.

* داستان پنجم، «پرندگان دروغ نمی‌گویند» نوشته «نیکولای تیخونوف» است. نیکولای تیخونوف (متولد 4 دسامبر 1896؛ درگذشته 8 فوریه 1979) سیاست‌مدار، نویسنده و نمایشنامه‌نویس اهل روسیه و برنده جایزه «صلح لنین» است.

* داستان ششم، «پدرها و پسرهای بی فکر» نوشته «جی.سی.تورنلی» است. جی.سی.تورنلی نویسندهٔ کانادایی و خالق کتاب مشهور «آفرینندگان» یا «چهره‌های معروف» است که زندگی‌نامه و سرگذشت بسیاری از نام‌آوران عرصه علم و ادب را روایت می‌کند.

از ایرانصدا بشنوید

هنر داستان نویسی، گذشته از این که نیاز به تفکر و تأمل دارد؛ نگاه ویژه‌ به پدیده‌ها را می‌طلبد. از همین راه است که نگرش و زبان خاص برای نویسنده به وجود می‌آید و متن او را نسبت به دیگر نویسندگان هم ترازش شاخص می‌کند. داستان‌هایی که خواهید شنید هرکدام معرف زاویه نگاه خالق اثر است که از آن دریچه، جهان و پدیده‌هایش را می‌نگرد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا