display result search
منو
تو این خونه چی می گذره؟

تو این خونه چی می گذره؟

  • 7 قطعه
  • 141 دقیقه مدت کتاب
  • 6382 دریافت شده
نویسنده: زهرا دلیری
کارگردان: خسرو فرخزادی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
داستان از به هم خوردن نامزدی سمانه و کامران شروع می شود که به علت درگیری سیمین (مادر کامران) و ماهگل (دایه سمانه که از شنوایی اندکی برخوردار است) این اتفاق رقم می خورد...

سیمین با قهر خانه‌ی حاج منصور (پدر سمانه) را ترک می‌کند و حاج منصور، به خاطر اوضاعی که پیش آمده، ناراحت می شود و از سمانه می خواهد که ماهگل را به دکتر ببرد تا مداوا شود. ازطرفی حاج منصور، به دیدن خانواده ی کامران می رود تا به خاطر مشکلاتی که در مهمانی پیش آمده بود، از آنها عذرخواهی کند.
این مسئله سیمین را به این فکر می اندازد که خواهرش «مهتاج» را بیشتر با حاج منصور آشنا کند و مقدمات ازدواج آنها را فراهم کند؛ اما حاج منصور که در فکر ازدواج نیست، خانه ی آنها را ترک می کند.
سمانه، ماهگل را به مطب دکتر مهیار مهربان می برد. دکتر مهربان، پیشنهاد استفاده از سمعک را به او می دهد. وقتی ماهگل سمعک را به گوشش می زند، قدرت شنوایی اش بالا می رود. همین امر موجب حیرت همگی می شود و وقتی سمانه، ماهگل را به شرکت کامران می برد، ماهگل صحبت‌های تلفنی کامران با مادرش را می شنود و پی می برد که کامران به خاطر ثروت پدر سمانه، برای ازدواج با او پا پیش گذاشته است تا شرکت تجاری اش را از ورشکستگی نجات دهد. به همین دلیل، ماهگل با کامران و منشی اش درگیر می شود...

از ایرانصدا بشنوید

ازدواج یکی از مهم ترین اتفاق های زندگی هر آدمی است و تصمیم گیری برای چرایی آن بسیار مهم است اما دلیل ازدواج سمانه و کامران هم داستان جالبی دارد که پیشنهاد می کنم بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا