display result search
منو
پسر عموها

پسر عموها

  • 7 قطعه
  • 155 دقیقه مدت کتاب
  • 2023 دریافت شده
«کریم» و «رحیم» پسرعمو هستند و با هم در منطقه جنگی «جزیره مجنون» علیه دشمن بعثی می‌جنگند. آنها به همراه دیگر هم‌رزمانشان به دنبال ردپایی از عملیات قریب‌الوقوع نیروهای عراقی می‌گردند که قرار است در این منطقه اتفاق بیفتد.

در ایام ماه مبارک رمضان، دو پسرعموی کم سن و سال، به نام های «کریم» و «رحیم»، در «جزیره مجنون» هم‌رزم می‌شوند. کریم که پیش از این، گروه‌های اطلاعات و شناسایی را همراهی کرده است، در بخش‌های مختلف، گیاهانی یافته که به شکل معمول در این منطقه نباید رشد کنند و فکر می‌کند که این باید نشانه‌گذاری نیروهای بعثی باشد. «ابراهیم» دستیار «حاج خلیل» و کریم منطقه را جست‌وجو می‌کنند تا با یافتن نقطه‌های نشانه‌گذاری شده درباره حمله بعثی‌ها به نتیجه مشخصی برسند.
از سویی «محسن» به «امیر» آموزش غواصی می‌دهد و متوجه می‌شود که امیر مدت زمان بسیاری می‌تواند نفس را در ریه‌هایش حبس کند. معلوم نیست بعثی‌ها چه نقشه‌ای دارند؛ اما ابراهیم و کریم به این نتیجه می‌رسند که با جابه‌جایی هدفمند همین نشانه‌ها می‌توانند تمام عملیات بعثی‌ها را خراب کنند. اما این کار، راحت نیست. در همین احوال ابراهیم و محسن و کریم اسیر می‌شوند....

از ایرانصدا بشنوید

«جزیره مجنون» منطقه‌ای است در استان «بصره» عراق و در تلاقی دو رود «دجله» و «فرات» که در جریان جنگ ایران و عراق (سال 1362)، در پی «عملیات خیبر» به دست نیروهای ایرانی افتاد، ولی یک سال بعد نیروهای عراقی آن را بازپس گرفتند. داستان «پسرعموها» به روایت گوشه‌ای از ایثار و مقاومت رزمندگان اسلام در این دوران می‌پردازد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا