display result search
منو
نفس

نفس

  • 9 قطعه
  • 195 دقیقه مدت کتاب
  • 1129 دریافت شده
نویسنده: هانیه نجفی
کارگردان: مهرداد مهمان دوست
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
«فرناز» تنها فرزند «سهراب» و «شیرین» به دلیل سقوط از ارتفاع، مرگ مغزی شده است و این در حالی است که «مژگان»، مددکار اجتماعی بیمارستان، در تلاش برای یافتن اهدا کننده‌ای است تا به «سبحان» که دچار بیماری قلبی است، کمک کند.

«مژگان» تصمیم می‌گیرد تا با والدین فرناز صحبت کند؛ اما «شیرین» با شنیدن صحبت‌های مژگان، برآشفته شده و واکنش بی‌ادبانه‌ای بروز می‌دهد. از سوی دیگر، مژگان که همراه برادر ناتنی‌اش «سیامک»، به همایش اهداء عضو رفته، از طریق تماسی تلفنی متوجه می‌شود که «آرمان»، تنها پسرش در راه بازگشت به تهران دچار مشکل شده است. او خیلی سریع خودش را به بیمارستان می‌رساند و می‌فهمد که پسرش براثر حادثه رانندگی دچار مرگ مغزی شده است و به علت سوختگی کامل صورتش، چهره‌اش قابل شناسایی نیست.
مژگان درابتدا نمی‌تواند این مسأله را باور کند؛ اما پس از خلوتی که با خودش دارد، متوجه می‌شود که در آزمون سختی قرار گرفته است. او درنهایت تصمیم می‌گیرد که قلب فرزندش را اهدا کند.... اما ساعاتی پیش از عمل پیوند، پزشک بیمارستان متوجه می‌شود که گروه خونی فرد مجروح با گروه خونی آرمان متفاوت است.
از طرفی، از بیمارستانی در یکی از شهرهای شمالی تماس می‌گیرند و خبر می‌دهند که آرمان در آن بیمارستان بستری است. او در راه بازگشت، مسافری را سوار اتومبیل خود کرد که ازقضا دزد بوده و پس از ضرب و شتم آرمان و سرقت اتومبیل وی، دچار تصادف شده است.

از ایرانصدا بشنوید

«نفس» قصه مددکاری است که تلاش می‌کند فرهنگ ایثار و فداکاری را در زمینه اهدای عضو در بین مردم گسترش دهد؛ اما چرخ روزگار او را در آستانه آزمونی سخت قرار می‌دهد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا