display result search
منو
ضرب الاجل

ضرب الاجل

  • 7 قطعه
  • 135 دقیقه مدت کتاب
  • 590 دریافت شده
نویسنده: فرهاد امینی
کارگردان: مینو جبارزاده
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
«فیروز افجه» مانند برخی از دلال‌های دانه درشت، به مرور زمان و برای باقی ماندن در چرخه رقابت، مبدل به انسانی بی انصاف شده است. او برای به دست آوردن اندکی سود بیشتر در کسب و کار، از هیچ فریبی فروگذار نمی‌کند.

حالا «فیروز افجه» این آدم دنیادوست، به نوعی سرطان مبتلا شده و تصور می‌کند فرصت کمی برای زندگی دارد. او درمی‌یابد که زندگی او برخلاف رویه‌ای که در پیش گرفته، جاودانه نبوده و به زودی همه‌ی مال و ثروتی را که به قیمت گناهان ریز و درشت و شکستن دل دیگران به دست آورده، باید بگذارد و از این دنیا برود. همین امر باعث تحول او می‌شود. به همین خاطر سعی می‌کند تا جایی که می‌تواند گناهان گذشته‌اش را جبران کند و از این پس ارتباطش با دیگران را بهبود ببخشد و راه درست را در پیش بگیرد.

از ایرانصدا بشنوید

مضمون کتابی که خواهید شنید، اشاره به این حدیث امام حسن (ع) دارد که می‌فرماید: «برای دنیای خـودت چنان عمل کن که گویا در دنیا تا ابد زندگی خواهی کرد؛ و برای آخـرت خـودت چنان عمل کن که گویا همین فردا خواهی مرد». حدیث فوق بیانگر آن است که انسان عاقل و خداشناس می‌داند: این دنیا مزرعه آخرت است و هر چه اینجا کِشت، آنجا درو می‌کند و می‌فهمد: کسی که در دنیا زندگی درست و سالمی نداشته باشد، معاد (بازگشت) خوب و زندگی سعادتمندی در آخرت نیز نخواهد داشت.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا