display result search
منو
ضرب الاجل

ضرب الاجل

  • 7 قطعه
  • 135 دقیقه مدت کتاب
  • 1268 دریافت شده
نویسنده: فرهاد امینی
کارگردان: مینو جبارزاده
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
«فیروز افجه» مانند برخی از دلال‌های دانه درشت، به مرور زمان و برای باقی ماندن در چرخه رقابت، مبدل به انسانی بی انصاف شده است. او برای به دست آوردن اندکی سود بیشتر در کسب و کار، از هیچ فریبی فروگذار نمی‌کند.

حالا «فیروز افجه» این آدم دنیادوست، به نوعی سرطان مبتلا شده و تصور می‌کند فرصت کمی برای زندگی دارد. او درمی‌یابد که زندگی او برخلاف رویه‌ای که در پیش گرفته، جاودانه نبوده و به زودی همه‌ی مال و ثروتی را که به قیمت گناهان ریز و درشت و شکستن دل دیگران به دست آورده، باید بگذارد و از این دنیا برود. همین امر باعث تحول او می‌شود. به همین خاطر سعی می‌کند تا جایی که می‌تواند گناهان گذشته‌اش را جبران کند و از این پس ارتباطش با دیگران را بهبود ببخشد و راه درست را در پیش بگیرد.

از ایرانصدا بشنوید

مضمون کتابی که خواهید شنید، اشاره به این حدیث امام حسن (ع) دارد که می‌فرماید: «برای دنیای خـودت چنان عمل کن که گویا در دنیا تا ابد زندگی خواهی کرد؛ و برای آخـرت خـودت چنان عمل کن که گویا همین فردا خواهی مرد». حدیث فوق بیانگر آن است که انسان عاقل و خداشناس می‌داند: این دنیا مزرعه آخرت است و هر چه اینجا کِشت، آنجا درو می‌کند و می‌فهمد: کسی که در دنیا زندگی درست و سالمی نداشته باشد، معاد (بازگشت) خوب و زندگی سعادتمندی در آخرت نیز نخواهد داشت.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • خوشم نیومد
  • چرا وقتی فقط یک نظر هست اون رو نشون نمیده لطفا این باگ رو هر چه زودتر رفع کنید
  • خیلی قشنگ و عبرت آموز بود اونجا که طرف میره تو قبر میخوابه هم جالب بود به آدم یاد آوری میکنه یک زمانی کار همه ما به اونجا ختم میشه

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا