display result search
منو
پسر عیسی

پسر عیسی

  • 12 قطعه
  • 144 دقیقه مدت کتاب
  • 1462 دریافت شده
نویسنده: دنیس جانسون
راوی: حمیدرضا پگاه
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
این کتاب، مجموعه‌ ای از داستان‌های کوتاه با روایت اول شخص است که شخصیتهای آن، اقشار غیرمعمولی از جامعه هستند. پسر عیسی، مشکلات اجتماعی مثل اعتیاد به مواد مخدر، جنایت و قتل را روایت می‌کند.

مجموعه داستان کوتاه «پسرِ عیسی»، کتابی‌ست که برای دنیس جانسون موفقیت زیادی همراه داشت. این کتاب، «جایزه‌ی ملی کتاب آمریکا» را برای نویسنده به ارمغان آورد و عمده‌ی شهرت جانسون نیز، بابت همین کتاب کوچک است.
در یک نظرسنجی از نویسندگان و منتقدان آمریکایی، این کتاب جزو بهترین کتاب‌های بیست و پنج سال اخیر آمریکا انتخاب شد. با این که روی جلد کتاب قید شده: «پسر عیسی، قصه‌ها»، ولی خیلی از منتقدان این کتاب را رمان به حساب آورده‌اند؛ چون تقریباً بیشتر داستان‌های آن، بدون خواندن داستان‌های قبلی قابل فهم نیستند و راویِ همه‌ی داستان‌ها هم، یک نفر است. بنابراین شاید بتوان این کتاب را مجموعه‌ای از داستان‌های به هم پیوسته به حساب آورد.
این کتاب را می‌توان تبلور تجربیات عجیب نویسنده در زندگی شخصی‌اش دانست. او زندگى عجیبى را پشت سر گذاشته، از شاگردى ریموند کارور تا بى‌خانمانى و بسترى شدن در بیمارستان روانى به خاطر اعتیاد!

*در ایران در سال 1393 انتشارات «چشمه»، با ترجمه ی پیمان خاکسار این رمان را به چاپ رساند.


از ایرانصدا بشنوید

این کتاب، مجموعه‌ای از یازده داستان کوتاه است که توسط یک‌نفر روایت می‌شوند. راوی در این داستان‌های کوتاه، فضای متن جامعه‌ی آمریکا را روایت می‌کند و به زندگی معمولِ قشرهای پایین این جامعه نگاهی می‌اندازد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • صدای راوی بسیار گرم و گیرا هست ولی چون موضوعیت داستانها،پیرامون مواد مخدر هست،بسیار تلخ هستند. من دوتا داستان رو بیشتر نتونستم گوش بدم. به نظرم صدای آقای پگاه برای داستانهای خانوادگی عالی هست. م. زاهدی
  • 👌👌👌

تصاویر

کتاب گویا