منو
صنوبر

صنوبر

  • 7 قطعه
  • 134 دقیقه مدت کتاب
  • 2571 دریافت شده
نویسنده: علی عباسی
کارگردان: جواد پیشگر
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
«صنوبر» دختر 12 ساله‌ای است که پدرش را در حادثه ریزش معدن و مادرش را براثر بیماری از دست داده است و حالا در کنار معدن، قهوه‌خانه کوچکی را اداره می‌کند. روزی صنوبر در راه خانه تا قهوه‌خانه، با یک سگ دست‌آموز گرگ‌نما آشنا می‌شود.

«صنوبر» در خانه عمویش «رجب» زندگی می‌کند؛ اما عمو و زن عمویش رفتار خوبی با او ندارند و این امر موجب ناراحتی کارگران قدیمی معدن شده است. صنوبر به خاطر رفتار بد زن عمویش تصمیم می‌گیرد تا شب‌ها را هم در قهوه‌خانه بخوابد.
«عمو رحیم»، سوزن‌بان راه‌آهن و دوست پدر صنوبر، ماجرا را با «سید حسین»، از کارگران قدیمی معدن، در میان می‌گذارد و رجب را به خاطر بدرفتاری‌اش با صنوبر، تهدید می‌کند.
کارگران معدن از عقب افتادن حقوق خود ناراضی‌اند و با قاسم، سرپرست زورگوی معدن، درگیری پیدا می‌کنند. سید حسین آنها را به آرامش دعوت می‌کند.
«رحمان» و «سیف الله» از طرف کارگران می‌گویند تا حقوقشان را نگیرند، کار تعطیل خواهد بود. سرانجام «مهندس» به معدن می‌رود و سید حسین به نمایندگی از کارگران با او صحبت می‌کند. مهندس کارگرها را دور خود جمع می‌کند و به آنها قول می‌دهد تا حقوقشان را ظرف چند روز آینده پرداخت کند.

از ایرانصدا بشنوید

«صنوبر» داستان دخترکی است که با پذیرش واقعیت‌های زندگی خود، قدرتمندانه با مسائل و مشکلات زندگی مبارزه می‌کند. امید است شنیدن روایت زندگی او برای شما لذت‌بخش و آموزنده باشد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

3

محتوا و داستان

3

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا