منو
مهمان من باش

مهمان من باش

  • 10 قطعه
  • 163 دقیقه مدت کتاب
  • 4351 دریافت شده
نویسنده: علی افضل
کارگردان: فریدون محرابی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: شخصیت‌ها
داستان زندگی کنراد هیلتون، یکی از هتل‌داران بزرگ دنیا

کنراد هیلتون درسال 1808 در سن آنتونیو به دنیا آمد. پدرش کاس هیلتون مغازه‌داری خوشنام و با شَم اقتصادی بالا بود. هیلتون از همان نوجوانی همچون پدرش شم اقتصادی بالایی داشت، اما براساس اصرار مادرش به یک مدرسه شبانه روزی مذهبی رفت. سپس به دانشکده سنت مایکل که از نطر سطح آموزشی و مذهبی مورد قبول مادرش بود، رفت.
وضعیت خوب خانواده ی هیلتون دوامی نداشت و بعد از بحران اقتصادی سال 1907، دچار مشکلات مالی شدند. درنهایت پدرش اعلام ورشکستگی کرد، اما کنراد پیشنهاد داد پنچ شش اتاق خانه‌شان را به اتاق هایی مثل یک هتل تبدیل کنند.
بعد از دو سال کنراد توانست وضیعت مالی خانواده را سروسامان دهد و بانکی هم در سراکو تأسیس کند. موفقیت‌های کنراد ادامه داشت تا آنکه با سرمایه‌گذاری در یک معدن طلا، همه سرمایه خود را از دست داد و مجبور شد دوباره از نو شروع کند.
کنراد وارد سیاست شد و توانست وارد مجلس ایالتی شود، اما خیلی زود کناره گیری کرد و دوباره به تجارت رو آورد و هتل مابلی را به قیمت چهار هزار دلار خرید و آن را آن‌طور که می‌خواست راه انداخت. موفقیت او در اداره هتل مابلی به او در احداث هتل‌های بعدی کمک کرد و مقدمه ایجاد مجموعه هتل هیلتون در سراسر جهان شد.
وقتی کنراد هیلتون در سن نود و یک سالگی چشم از جهان فرو بست، سرپرستی بیش از 250 هتل در سراسر دنیا را بر عهده داشت.

از ایرانصدا بشنوید

آیا علاقه دارید با راز و رمزهای موفقیت آشنا شوید؟ یکی از راه‌های شناخت موفقیت، آشنایی با زندگی افراد موفق است؛ اشخاصی که بارها شکست می‌خورند،اما ناامید نمی‌شوند و دوباره با سعی بیشتر به کارشان ادامه می‌دهند. کنراد هیلتون کسی است که زندگی پرفراز و نشیبی داشته است. با ما همراه باشید تا در این کتاب گویا با زندگی بنیان‌گذار مجموعه هتل‌های هیلتون آشنا شوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • قشنگترین قسمتش وقتی که به خاطرعشقش برمیگرده تکزاس وثپیش مری واونجا بیکاریوده و جالبه که مری که بانکداربوده دریک هتله ورشکسته با کونرادقرارمیزاره که بعدمونراداون هتل رو میخره و دقیقاعشق و قلبش راهنماش میشه و سرنوشتش عوض میشه

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا