display result search
منو
اینشتین و شاعر

اینشتین و شاعر

  • 8 قطعه
  • 110 دقیقه مدت کتاب
  • 5193 دریافت شده
نویسنده: ویلیام هرمان
راوی: بهروز رضوی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
شاعری مبارز و فعال در عرصه‌های اجتماعی، در جست‌وجوی راهی برای آشنا کردن مردم با عمق جنایت‌های رژیم نازی است. وی سعی می‌کند به «پروفسور آلبرت اینشتین» نزدیک شود تا با او درباره‌ی رهایی از دیکتاتوری «آدولف هیتلر» بحث و گفت‌وگو کند.

«دکتر هرمان» به همراه «اینشتین» به کلانتری رفت تا ماجرای به‌وجود آمده در خانه پروفسور را به کمک پلیس فیصله دهد، اما پلیس گفت به صرف یک سوء‌ظن، در حالی که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده، نمی‌توان فردی را دستگیر کرد. جالب این بود که در کلانتری محل، کسی اینشتین را نمی شناخت و نه تنها کوچک‌ترین احترامی به او نگذاشتند، بلکه به او بی‌احترامی نیز کردند.
راوی همراه پروفسور به خانه برگشت و دید همسر اینشتین ماجرا را فیصله داده است. وقتی به بحث نشستند، همسر اینشتین از راوی خواهش کرد پروفسور را راضی کند تا آلمان را ترک کنند. راوی برای خداحافظی راهیِ اتاق موسیقی شد و دید پروفسور در حال نواختن ویولن است.

از ایرانصدا بشنوید

این کتاب گویا مجموعه چهار خاطره و گفت‌وگوی «ویلیام هرمان»، شاعر و جامعه‌شناس آلمانی، از دیدار با «پروفسور اینشتین» و تلاش‌های مشترک آنها علیه نازیسم در دهه‌های سی و چهل میلادی است. خواندن کتاب به شما کمک می‌کند تا فهم بهتری از وضعیت واقعی آلمان در زمان ظهور و قدرت گرفتن نازی‌ها و نیز وضعیت آلمانی‌های مهاجرت کرده به آمریکا در طول جنگ به دست آورید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا