display result search
منو
به سوی روشنایی (خاطرات سید احمد زرهانی)

به سوی روشنایی (خاطرات سید احمد زرهانی)

  • 6 قطعه
  • 90 دقیقه مدت کتاب
  • 1220 دریافت شده
نویسنده: رضا کایدخورده
راوی: کیوان همتی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
ثبت خاطره‌ کسانی که در دوران سخت انقلاب، خطر دستگیری در دستان سربازان رژیم سفاک را به جان خریدند، امری است لازم؛ چراکه مطالعه ی این خاطرات باعث روشنگری افکار جوانان که آن روزها را درک نکرده‌اند، خواهد شد. خاطرات آقای زرهانی از این دست است.

سید احمد زرهانی، متولد 1332 دزفول است. او که هم‌اکنون دکترای مدیریت دارد، در اولین دوره‌ی مجلس شورای اسلامی، نماینده مردم دزفول بود. پس از آن مسئولیت‌های گوناگونی را تجربه کرد.
با شروع جنگ، یک پای زرهانی در مجلس و پای دیگرش در مناطق جنگی بود. موشک‌باران دزفول هم که شروع شد باید تلاش می‌کرد تا اوضاع شهر جنگی را سروسامانی دهد.
در این کتاب، به واسطه ی روایت‌های راوی از دوران کودکی و نوجوانی‌اش، با فضای بومی و فرهنگی ـ اقتصادی منطقه در دهه‌های قبل از انقلاب آشنا می‌شویم.
با فرارسیدن سال 1355 فضای مبارزه مردم دزفول دگرگون شد. با پیش رفتن در متن کتاب با تلخی‌ها و شیرینی‌های مبارزه در آن زمان و آن نقطه از کشور تا زمان پیروزی سیاسی و لحظه‌ی به‌دوش‌کشیدن مسئولیت‌هایی به مراتب سنگین‌تر، آشنا می‌شویم و ....

از ایرانصدا بشنوید

بیشتر کتاب‌های خاطرات مربوط به کسانی است که از دنیا رفته‌اند و دیگر در میان ما نیستند؛ اما این کتاب، خاطره‌های کسی است که از روزهای آغازین انقلاب همراه آن بوده و در سِمت‌ها و جبهه‌های گوناگون خدمت کرده و هم اکنون نیز در حال ادامه این راه است. از این نظر شنیدن این کتاب را به علاقه‌مندان تاریخ معاصر و رخدادهای منجر به پیروزی انقلاب اسلامی پیشنهاد می‌کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا