display result search
منو
پابرهنه در پارک

پابرهنه در پارک

  • 4 قطعه
  • 61 دقیقه مدت کتاب
  • 10622 دریافت شده
«پُل» و «کوری» در روزهای آغازین ازدواج خود در خانه‌ای بدون آسانسور و امکانات اولیه ساکن شده‌اند. در این اوضاع و احوال کوری در تدارک آشنا کردن مادرش با آقای همسایه است.

«پُل» و «کوری»، شش روز است ازدواج کرده‌اند و در طبقه پنجم خانه‌ای بدون آسانسور و امکانات ساکن شده‌اند. پل اولین پرونده وکالت خود را درباره یک مغازه خَزفروشی برعهده گرفته است. صاحب مغازه که در «خیابان پارک» است، چهار کُت سفارشی برای خانمی دوخته و حالا خانم مشتری کت‌ها را نمی‌خواهد.
خانه سرد است و شوفاژها خراب‌اند. همچنین سقف شیشه‌ایِ نورگیر شکسته و گرما از آنجا خارج می‌شود. مبلمانشان هم هنوز نرسیده است؛ اما کوری عاشق زندگی با پل در این خانه است. او مادرش و آقای همسایه طبقه پایین را به منزلشان دعوت می‌کند تا با هم آشنا شوند.

* «نیل ماروین سایمون» در سال 1927 میلادی در شهر نیویورک به دنیا آمد و در سال 2018 درگذشت. از دهه شصت میلادی نگارش را آغاز کرد و با آثار موفق و مشهور خود نظیر «زوج ناجور»، «پابرهنه در پارک»، «گم شده در یانکرز»، «سه‌گانه اوژن» و «پسران آفتاب» جایگاه ویژه خود را در عرصه نویسندگی تثبیت کرد. همچنین از فیلمنامه‌هایش می‌توان به «زوج ناجور»، «دختری که وداع می‌کند» و «اتاقی در هتل کالیفرنیا» اشاره کرد.
این نویسنده مشهور برای نگارش نمایشنامه «گم شده در یانکرز» برنده جایزه پولیتزر شد و در طول فعالیتش نامزد و برنده جایزه‌های معتبری همچون جوایز سینمایی «اسکار»، «تونی»، «مارک تواین» و «گلدن گلوب» شده است.
آثار او در صحنه «تئاتر برادوِی» بسیار شناخته شده است و آرای مثبت منتقدان را به همراه داشته است؛ همچنین نوشته‌های وی از برجسته‌ترین آثار کمدی قرن بیستم محسوب می شود.

از ایرانصدا بشنوید

کتاب گویای «پابرهنه در پارک» روایتی از رابطه یک زوج است که به تازگی با هم ازدواج کرده‌اند و باید با مشکلات کوچک و بزرگ ابتدای زندگی زناشویی دست و پنجه نرم کنند. آنها می‌آموزند تا مشکلات کوچک زندگی را بزرگ نشمارند چون ممکن است موجب جدایی‌شان شود.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

کتاب گویا