منو
سلول خالی

سلول خالی

  • 8 قطعه
  • 156 دقیقه مدت کتاب
  • 2596 دریافت شده
نویسنده: علی عباسی
کارگردان: مجید همزه
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«حسنعلی منصور»، نخست وزیر وقت، به دست گروه «مؤتلفه اسلامی» ترور می‌شود و ساواک همه‌ی اعضای گروه را دستگیر می‌کند؛ اما «سید علی» فرار می‌کند و بعد از دو سال برای مأموریت ویژه‌ای باز می‌گردد....

«سید علی اندرزگو» در جریان قیام 15 خرداد دستگیر می‌شود و «کامرانی»، بازجوی معروف ساواک، از او بازجویی می‌کند؛ اما اطلاعاتی به دست نمی‌آورد و اندرزگو آزاد می‌شود. بعد از آزادی ازدواج می‌کند و در شاخه نظامی گروه «مؤتلفه اسلامی» مشغول به فعالیت می‌شود. در آن زمان گروه تصمیم دارد «حسنعلی منصور»، نخست وزیر وقت، را ترور کند و این کار توسط سید علی اندرزگو انجام می‌شود؛ اما او موفق به فرار می‌شود.
ساواک گروه ویژه‌ای برای یافتن مسئول ترور تشکیل می‌دهد و «کامرانی» را مسئول این گروه می‌کند. همه‌ی اعضاء دستگیر می‌شوند. اندرزگو که موفق به فرار شده، بعد از دو سال برمی‌گردد و مأموریت ویژه‌ای را برعهده می‌گیرد.
اعضای نظامی مؤتلفه اعدام می‌شوند. اندرزگو بعد از ملاقات با امام خمینی (ره) در نجف، برای تهیه اسلحه به لبنان می‌رود. ساواک یک نیروی مخفی را با اسم مستعار به عنوان وکیل وارد گروه‌های مبارز می‌کند و اعضای فعال گروه‌ها را دستگیر می‌کند. اندرزگو به تهران بازمی‌گردد و با موضوعی خاص روبه‌رو می‌شود که....

از ایرانصدا بشنوید

در کتاب گویای «سلول خاکی» شنونده داستان زندگی مردی خواهید بود که نزد ساواک، به مرد «هزار چهره انقلاب» شهرت یافت.مردی که در مکتب اهل بیت علیهم السلام، تربیت یافته و در پیشرفت و ارتقای معارف این مکتب تا جایی پیش رفت که به مرز شهادت رسید؛ او کسی نیست جز شهید «سید علی اندرزگو». شنیدن داستان زندگی پربارش، خالی از لطف نخواهد بود.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا