منو
سقاخانه آشیخ هادی

سقاخانه آشیخ هادی

  • 7 قطعه
  • 105 دقیقه مدت کتاب
  • 1840 دریافت شده
نویسنده: مریم روزبهانه
کارگردان: فریدون محرابی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
پس از مرگ «سیدصفا» ملکیت «سقاخانه آشیخ هادی» به وارثان آن مرحوم می‌رسد و آنها تصمیم می‌گیرند تا سقاخانه را بفروشند. خریدار سقاخانه که یک تاجر اهل روسیه است، می‌خواهد سقاخانه را تخریب و به جای آن مهمانخانه‌ای بنا کند.

وراث ملک «سقاخانه آشیخ هادی» تصمیم می‌گیرند تا آن را به یک تاجر روس بفروشند. وی نیز قصد دارد سقاخانه را تخریب و به جای آن مهمانخانه‌ای بنا کند. اهالی محل نگران و خشمگین از این اتفاق ناگهانی، تصمیم گرفتند به صورت مسالمت‌آمیز سقاخانه را حفظ کنند؛ اما اقدام‌ آنها نتیجه نمی‌دهد و کاری از پیش نمی‌برند.
حتی «نجم‌السلطنه» در جلب رضایت شوهرش «احتشام‌الدوله» برای کمک به مردم، توفیقی نمی‌یابد. ازطرفی یاران پهلوان محل «سیدجواد» با «اسد» و دارودسته‌اش درگیر و چند نفر مجروح می‌شوند. این اتفاق باعث می‌شود تا «آشیخ ملک» و «حاج عباس» چاره‌ای بیاندیشند و سرانجام تصمیم بگیرند با هم‌یاری اهل محل، پولی فراهم کنند و قیمت ملک سقاخانه را به ورثه «سیدصفا» بپردازند.

از ایرانصدا بشنوید

روایتی که خواهید شنید، داستان درایت و تدبیر بزرگان محله‌ای در تهران قدیم «عهد ناصری» است که به خاطر باورهای دینی و عرفی خود، اهل محل را با یکدیگر متحد می‌کنند تا بتوانند تنها «سقاخانه» آنجا را از خطر تهدید و تخریب حفظ کنند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

3

محتوا و داستان

3

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • سلام وقت بخیر ایران صدای عزیز ممنون از شما ان‌شاءالله همیشه سلامت و سربلند باشید هنرمندان و صدا پیشه گان و دست اندرکاران عزیزمان دوستون داریم

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا