display result search
منو
فرزندان سانچز

فرزندان سانچز

  • 8 قطعه
  • 104 دقیقه مدت کتاب
  • 6095 دریافت شده
داستان این رمان درباره خانواده‌ی فقیری در شهر مکزیکوسیتی است؛ پدری 50 ساله به نام خسوس سانچز و فرزندانش.
این رمان، تصویری از زندگی درونی این خانواده را در یکی از محله‌های پست شهر روایت می کند و....

رمان فرزندان سانچز یک رمان واقعی است. خسوس سانچز، پدر خانواده، پنجاه سال دارد و چهار فرزندش مانوئل سی‌ودو ساله، روبرتو بیست‌ونه ساله، کونسوئلو بیست‌وهفت ساله و مارتا بیست‌وپنج ساله هستند.
بیان مستقل رویدادها به نقل از تک‌تک اعضای خانواده و استفاده از ضبط صوت برای ثبت گفته‌های شخصیت‌های واقعی رمان و نوشتن و ویراستاری آنها، اعتبار و صحت بسیاری از داده‌ها را روشن می‌سازد و به این ترتیب این اثر تا اندازه‌ای از ذهنی بودن که خاص زندگی‌نامه های فردی است، فاصله می‌گیرد.
نویسنده آن، یعنی اسکار لوئیس، در مقدمه‌ای که بر رمانش نوشته، تاکید کرده‌ است که در جریان مطالعه‌ای در کاساگرانده در مکزیک با «خسوس سانچز» - شخصیت واقعی پدر خانواده در این رمان - آشنا شد و خانواده سانچز از میان 71 خانواده‌ای که برای این مطالعه انتخاب شده بودند، با شیوه نمونه‌‌گیری تصادفی برگزیده شدند.

*از این کتاب، فیلمی به همین نام در سبک درام به کارگردانی «هال بارتلت» در سال 1978 به نمایش درآمد که آنتونی کوئین، کتی هورادو و دولورس دل ریو در آن ایفای نقش کردند.

از ایرانصدا بشنوید

«اسکار لوئیس» درس‌خوانده ی رشته مردم‌شناسی است و مدرک پروفسورای قوم شناسی دارد. کتاب فرزندان سانچز در سال 1961 در آمریکا منتشر شد. ترجمه این کتاب در فرانسه، جایزه بهترین کتاب خارجی را گرفت. مطالب این رمان پژوهشی مخاطب را درباره کشورهای توسعه‌نیافته جهان، به ویژه آمریکای لاتین، به تفکر وامی‌دارد و پیچیدگی‌های مسائل اجتماعی، اقتصادی و روانی را مطرح می‌کند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • استاد رضوی عزیز از شنیدن این کتاب با صدای گرم و اجرای بی نظیر شما لذت بردم.امیدوارم همیشه سالم و برقرار باشید.صبا
  • اقای رضوی ارزو دارم صداتونو از نزدیک بشنوم اگر خداصدامیداشت حتما مثل صدای شما بود

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا