منو
یار محراب

یار محراب

  • 8 قطعه
  • 159 دقیقه مدت کتاب
  • 2517 دریافت شده
نویسنده: ملیحه مرادی جعفری
کارگردان: مجید همزه
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
امام خمینی:
صدوقی عزیز رضوان الله علیه شهید بزرگی [است] که در تمام صحنه‌های انقلاب حضور داشت و یار و مددکار گرفتاران و مستمندان بود و وقت عزیزش صرف در راه پیروزی اسلام و رفع مشکلات انقلاب می‌شد و برای خدمت به خلق و انقلاب سرازپا نمی‌شناخت.

بخشی از زندگی نامه شهید «آیت الله شیخ محمد صدوقی» از زبان خود ایشان:

«بنده، محمد صدوقی، در سال 1327 هجری قمری در خانواده‌ ای روحانی در یزد متولد شدم. پدرم، مرحوم «آقامیرزا ابوطالب»، یکی از روحانیون معروف این استان بود. پدرم، فرزند مرحوم «میرزا محمد رضا کرمانشاهی»، یکی از علما و بزرگ این استان بود و ایشان هم فرزند «آخوند ملا محمد مهدی کرمانشاهی» بودند. سال ورود آخوند ملا محمد مهدی به یزد، روشن نیست؛ چرا که ایشان به وسیله «فتحعلی شاه» از کرمانشاه به یزد تبعید شدند. تنها مدرکی که ما برای صدوقی بودن داریم و این که از نواده‌‌های مرحوم صدوق بزرگ می‌ باشیم، همان لوح تاریخی جدّ بزرگ و جدّ دوم ماست که در لوح قبرشان این جمله هست: (الذّی کان بالصدق نطوق کیف و هو من نسل الصّدوق) کسی که به صدق و راستگویی سخن گفت چگونه چنین نباشد و حال آن که او از نسل صدوق می‌ باشد و به این جهت نیز شهرت ما صدوقی می‌باشد....»

* در عبارت عربی «الذّی کان بالصّدق نطوق کیف و هو من نسل الصّدوق» واژه «نسل» به اشتباه در صدای نمونه، فصل دوم (دقیقه 1:39) و همچنین صدای کل (دقیقه 29:31) «نجل» تلفظ شده است.

از ایرانصدا بشنوید

کتاب گویای «یار محراب» روایتگر داستان زندگی عالمی برجسته و خدمت‌گزار به اسلام و بشریت است؛ داستانی درباره سومین شهید محراب «آیت الله محمد صدوقی» که «شیخ الشهدای محراب» لقب گرفته‌اند. شنیدن این کتاب ارزشمند را به شما پیشنهاد می کنم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا