display result search
منو
فراموشی

فراموشی

  • 9 قطعه
  • 178 دقیقه مدت کتاب
  • 2183 دریافت شده
نویسنده: مریم امینی
کارگردان: ایوب آقاخانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
«محمود کاویان» هجده سال پیش به خاطر اتهام قتل از ایران فرار کرده است. حالا وقتی می‌فهمد که بیمار است و زمان کمی برای زندگی دارد، تصمیم می‌گیرد برای پیدا کردن دخترش به ایران بازگردد. بازگشت او به ایران پرده از حقایقی کهنه بر می‌دارد.

«محمود کاویان» پس از هجده سال، وقتی می‌فهمد که به خاطر بیماری، چند صباحی بیشتر تا مرگ فاصله ندارد، تصمیم می‌گیرد برای پیدا کردن فرزندش به ایران برود. «زیبا»، خواهر محمود و شوهرخواهرش «اسماعیل» که هیچ‌گاه بچه‌دار نشده‌اند، در این سال‌ها از دختر محمود نگهداری کرده‌اند. زیبا به ملاقات محمود می‌رود، ولی وجود دخترش را از او پنهان می‌کند. او بعد از آگاهی از بیماری محمود، تصمیم می‌گیرد حقیقت را با او در میان بگذارد.
محمود می‌خواهد دخترش را ببیند. از طرفی چون اسماعیل نمی‌خواهد «آرزو» را از دست بدهد، به همراه او راهی شمال می‌شوند، ولی در راه تصادف می‌کنند. زیبا، اسماعیل را مقصر می داند و از او فاصله می‌گیرد. اسماعیل که زندگیش را از دست رفته می‌بیند، تصمیم می‌گیرد حقایقی را بیان کند.
اسماعیل اعتراف می‌کند آتش‌سوزی مغازه که منجر به مرگ «فرهاد» و فرار محمود از کشور شده است، کار او بوده و هدفش از این کار، گرفتن خسارت از بیمه بوده است. در میان صحبت‌های او از بیمارستان تماس می‌گیرند و خبر می‌دهند آرزو به هوش آمده است.

از ایرانصدا بشنوید

مصداق بارز داستان گویای «فراموشی»، این ضرب‌المثل است: «آفتاب همیشه زیر ابر نمی‌ماند». حقیقت هرچقدر هم که با دروغ پنهان نگه داشته شود، روزی فرا می‌رسد که پرده از روی حقایق کنار رفته و همه چیز روشن خواهد شد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

3

محتوا و داستان

3

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • این نمایش رو من چندسال پیش از سایت قدیمی ایرانصدا دانلود کردم و گوش دادم.قشنگ بود. mahshid

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا