منو
چشم گرگ

چشم گرگ

  • 7 قطعه
  • 121 دقیقه مدت کتاب
  • 2838 دریافت شده
نویسنده: دانیل پناک
راوی: بهرام سروری نژاد
قالب: روایی
دسته‌بندی: کودک
چشم گرگ ماجرای یک گرگ آلاسکایی و یک پسر بچه آفریقایی به نام «آفریقا» است. در این کتاب پسر بچه و گرگ، در عمق نگاه یکدیگر، زندگی گذشته ی خود را مرور می کنند؛ زندگی پر فراز و نشیبی که از سرگذرانده و حالا هر دو در یک باغ وحش مقابل هم اند...

گرگی آلاسکایی یک چشمی در قفسی در باغ وحش، هر روز پسر بچه ای را می بیند که ایستاده و به او زل می زند. گرگ از نگاه خیره ی پسرک کلافه شده و منتظر است که بالاخره پسرک خسته شود و برود، اما پسر بچه که اسمش آفریقا است، همچنان هر روز در جای خود می ایستد و به گرگ نگاه می کند.
گرگ آلاسکایی در ماجرایی یک چشم خود را از دست داده و فقط می تواند با یک چشم سالمش به پسرک نگاه کند . در لحظه ای از این خیره شدن، پسرک نیز یک چشم خود را می بندد تا مانند گرگ فقط یک چشم داشته باشد و در این حال به دنیای ذهنی گرگ وارد می شود و حوادثی را که از سر گذرانده می بیند. پسر بچه گرگ را می بیند که در گله اش در دل طبیعت وحشی زندگی می کند و ...

این کتاب جایزه 3 لاک پشت پرنده را در بخش ترجمه از آن خود کرده است. همچنین اُاِل کاووسین، در سال 1998 بر اساس این رمان، یک انیمیشن کوتاه به زبان فرانسوی ساخته است.

از ایرانصدا بشنوید

«حیات وحش» از موضوع‌های جذابی است که دستمایه کتاب‌های زیادی شده است. کتاب چشم گرگ یکی از این آثار در دسته ادبیات نوجوان است. در این رمان درحقیقت دو داستان درچارچوب روایتی از زندگی یک گرگ و پسربچه‌ای آفریقایی نقل می‌شود؛ دردها و شادی‌هایی که هر کدام از آنها در زندگی خود، در دل طبیعتی متفاوت از هم، پشت سر گذاشته اند: یکی در یخ و برف و دیگری در بیابان، زیر آفتاب سوزان آفریقا. همه‌ی این داستان‌ها در چشمان گرگ و چشم‌های پسربچه جریان دارد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا