display result search
منو
درخت زندگی

درخت زندگی

  • 9 قطعه
  • 152 دقیقه مدت کتاب
  • 1811 دریافت شده
نویسنده: نعیما کرمی
کارگردان: مجید همزه
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
«کیوان» در شهر بم دانشجو است. وی از خانواده‌اش می‌خواهد به بم سفر کنند تا به خواستگاری دختر مورد علاقه‌اش «یگانه» برود؛ اما صبح همان روز خواستگاری، یعنی «جمعه پنجم دی ماه 1382» زلزله‌ای بزرگ در بم رخ می‌دهد.

«کیوان بهرامی» دانشجوی جوانی که در سال 1382 در شهرستان بم مشغول تحصیل است، دو بار به خواستگاری «یگانه غضنفری» از اهالی بم رفته که هر دو بار پدر یگانه با ازدواج آنها مخالفت کرده است. این بار کیوان مسأله را جدی‌تر کرده و از خانواده‌اش می‌خواهد که به بم بیایند. همه از این ماجرا خوشحالند؛ اما صبح همان روز خواستگاری، یعنی «جمعه پنجم دی ماه 1382» زلزله‌ای بزرگ در بم رخ می‌دهد.
کیوان و یگانه، جان سالم به در می‌برند، اما بسیاری از اطرافیان آنها از بین می‌روند. هنگامی که یگانه و کیوان مشغول کمک به زنی زلزله‌زده هستند، یگانه با دیدن پدرش با عجله به سمت او می‌رود که موتوری با شدت به او برخورد می‌کند. یگانه می‌میرد. کیوان غمگین است. عمویش او را در شهر می‌بیند و او را به تهران می‌آورد.
هفت سال از زلزله می‌گذرد. کیوان در شرکت پدرش با دختری آشنا می‌شود که در روزهای زلزله برای امداد به بم آمده بود. کیوان که کم و بیش از این دختر خوشش آمده، می‌فهمد که او هم در زلزله رودبار تمام خانواده‌اش را از دست داده است. آنها برای تحقیق، راهی بم می‌شوند.

از ایرانصدا بشنوید

حوادث ناگوار طبیعی مانند زلزله از جمله بزنگاه‌های تاریخی اند که همه مردم و دولت‌ها را در ترازوی ارزش‌های والای انسانی به محک داوری می‌گذارند. کتاب گویای «درخت زندگی» داستان جوانه زدن عشقی است که در تلاطم حادثه زلزله بم پژمرده می‌شود؛ اما رودخانه زندگی در جریان سفر طول و دراز خود، در جایی و زمانی دیگر، بذر عشق را شکوفا خواهد کرد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

3

محتوا و داستان

3

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • چقدر دوست داشتم این داستان رو گذاشته باشید.من با این داستان با رادیو نمایش آشنا شدم.یادش بخیر چه زود گذشت اوایل شروع رادیو نمایش بود فکر کنم.بازم ممنونم

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا