منو
بهانه بهشت

بهانه بهشت

  • 4 قطعه
  • 60 دقیقه مدت کتاب
  • 4204 دریافت شده
نویسنده: حمیدرضا عباسی
کارگردان: محمد عمرانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
هدیه تولد 18 سالگی من صندوقچه پدرم بود که مادر آن را به من هدیه داد. پدرم در دست‌نوشته‌هایی که از او به جا مانده، نوشته است که چقدر مجذوب شخصیت دکتر بهشتی است. مردی که هم توانست در وادی دانش آکادمیک گام بردارد و هم به تحصیلات حوزوی بپردازد.

پدرم یک جانباز جامانده از جنگ بود و مادرم همه خانواده‌اش را در بمباران «خرمشهر» از دست داده بود.
آنها در «دانشکده تاریخ» تحصیل می‌کردند و در اولین برخورد وقتی به هم رسیدند که دست‌هایشان پر از کتاب بود و چشمانشان تقریباً جایی را نمی‌دید.
صدای برخورد کتاب‌ها و مادرم با چرخ ویلچر پدرم صدای مهیبی نبود و باعث نشد که جهان به لرزه درآید، اما اتفاقی که افتاد این بود که هر دو فهمیدند روی یک موضوع، تحقیق می‌کنند. بخشی از کتاب‌هایی که از دست مادرم روی پای پدرم افتاده بود همان کتاب‌هایی بود که از دست پدرم روی زمین و پیش پای مادرم افتاده بود. طبق دفترچه خاطرات پدر که من قصد مرور آن را دارم، این اولین برخورد این دو فرشته زمینی بود که نام یکی از آنها واقعا «فرشته» و نام دیگری «کریم» بود.
آنها در سال‌های پایانی دهه شصت در «دانشگاه اصفهان» و در دانشکده تاریخ درس می‌خواندند و تصمیم داشتند هرکدام به صورت جداگانه درباره زندگی «شهید بهشتی» تحقیق و آن را در قالب پایان نامه تدوین کنند....

از ایرانصدا بشنوید

کتاب گویای «بهانه بهشت» داستانی است که در قالب تحقیقی دانشگاهی، زنگی شهید دکتر «سید محمد حسینی بهشتی» را روایت می‌کند؛ شهیدی که سخنوری توانا و نویسنده‌ای خوش قلم، دارای حسن خلقی آمیخته با مهربانی، سعه صدر، انصاف و برخوردار از صبر و متانت بود. شنیدن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا