display result search
منو
نبردی دیگر

نبردی دیگر

  • 9 قطعه
  • 93 دقیقه مدت کتاب
  • 2642 دریافت شده
نویسنده: علیرضا حنیفی
کارگردان: ایوب آقاخانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«حصر آبادان باید شکسته شود.» این جمله از سخنان امام خمینی(ره)، معمار بزرگ انقلاب، درباره محاصره شهر آبادان و ضرورت دفاع از مرزها به نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است.

رزمندگان سرفراز کشور با دستور بنیانگذار انقلاب اسلامی، یکی از بزرگترین و گسترده ترین عملیات دوران دفاع مقدس با نام عملیات «ثامن الائمه» را برای شکست «حصر آبادان» طرح ریزی کردند. این نبرد با رمز «نصر من ا... و فتح قریب» به منظور باز پس گیری پل های روی «کارون» و شکست محاصره آبادان در پنجم مهر 1360 آغاز شد.
سربازان دلاور ایران از همان روزهای نخست عملیات با آزادسازی جاده «ماهشهر- آبادان» به رژیم بعث ضربه ای سنگین وارد ساختند و با پیشروی به طرف هدف های از پیش تعیین شده، دشمن را مجبور به عقب نشینی و در نهایت منطقه «سرپل حفار» را آزاد کردند. رزمندگان با تصرف منطقه «شرق کارون» و با پاکسازی منطقه، پایان بخش حصر 349 روزه آبادان شدند و اینگونه عملیات ثامن الائمه را با موفقیت به پایان رساندند. شکست محاصره آبادان، آزادسازی نیروهای خودی و باز شدن جاده «اهواز- آبادان» و جاده «آبادان- خرمشهر» از دستاوردهای مهم این نبرد بود.
از آن نقطه حدود 15هزار نفر از سربازان دشمن به اسارت درآمدند....

از ایرانصدا بشنوید

کتاب گویای «نبردی دیگر» ما را به این باور می‌رساند که اقتدار کشور پس از جنگ و موفقیت‌های کسب شده، حاصل استواری و ایستادگی مردان و زنان غیوری است که رمز توفیقشان جز انسجام نبود؛ به گونه ای که در این جنگ نابرابر حتی یک وجب از خاک میهن عزیزمان از دست نرفت. شنیدن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا