display result search
منو
شب‌های تردید، روزهای تاریک

شب‌های تردید، روزهای تاریک

  • 12 قطعه
  • 270 دقیقه مدت کتاب
  • 5191 دریافت شده
نویسنده: مرضیه رشیدبیگی
کارگردان: جواد پیشگر
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
پس از شهادت مظلومانه «مسلم بن عقیل»، در کوفه فضایی از رعب و وحشت حکمفرما بود و کوفیان در پی راه چاره‌ای بودند تا از شر ظلم «عبیدالله» خلاص شوند. عده ای از بزرگان گردهم جمع شده و برای امام حسین(ع) نامه ای نوشتند و او را به کوفه دعوت کردند.

در «کوفه» و روزهای پس از شهادت «مسلم بن عقیل»، روزهای این شهر در سایه رعب و وحشت حاکم نورسیده خود «عبیدالله» فرو رفته و کوفیان مرعوب از آنچه بر مسلم گذشته، تسلیم و خاموش به گذران زندگی تَن سپردند. در این میان «راحله» زن جوانی که چند روزیست نوزادی به دنیا آورده، غمگین از آنچه در شهر می گذرد، طعنه و کنایه همسایه یهودی خود «اُم یعقوب» را تحمل می کند. شوهر او نخلبان است و در نخلستان یکی از اعیان کوفه به نام «عابس» کار می کند و خرماهای او را می فروشد.
راحله نیز تا قبل از بچه دار شدن، خدمتکار و ندیم همسر عابس به نام «اُم نعمیه» بود. از آن طرف ، عابس یکی از کسانی بود که «حسین بن علی علیه السلام» را به کوفه دعوت کرده بود. پس از زایمان راحله، ام نعیمه و دختر خوانده اش «ربیعه» برای دیدار نوزاد راحله رفتند. ربیعه پنهان از چشم مادرش به راحله گفت که مدتی است که احساس می کند عاشق شده است اما فردی که او می پنداشت عاشق اوست نیت دیگری داشت و ....

از ایرانصدا بشنوید

«باغ‌ها سرسبز گشته و میوه‌ها رسیده است، پس هرگاه که اراده کردی بیا که سربازان آماده برای یاری تو در انتظار نشسته‌اند! والسلام.» (تاریخ طبری) این نامه، نمونه‌ای است از نامه‌های فرستاده شده از جانب مردم کوفه به امام حسین(ع). مردمانی که از مرام و معرفت تصویری ناجوانمردانه به نمایش گذاشتند. کتاب گویای «شب‌های تردید، روزهای تاریک» بیانگر گوشه‌ای از تردیدها و خیانت‌های اهل کوفه به سالار شهیدان امام حسین(ع) است. شنیدنش را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا