display result search
منو
دهکده

دهکده

  • 4 قطعه
  • 27 دقیقه مدت کتاب
  • 573 دریافت شده
«وحید» برای ادامه تحصیل از ده به شهر رفته و حالا بعد از چند سال بازگشته است. قرار است روستای آنها دهکده نمونه گردشگری شود و اهالی روستا به دنبال توسعه اماکن گردشگری هستند. وحید، به علت تخریب محیط زیست روستا، با این کار به شدت مخالف است.

«وحید» برای ادامه تحصیل از ده به شهر رفته و حالا بعد از چند سال برگشته است تا چند روزی در آبادی بماند و درس بخواند. او در بدو ورود با «آقا سهراب» روبه‌رو شده و از بریدن درختان جلوی باغ او بسیار ناراحت می‌شود. آقا سهراب قصد دارد به جای درختان، یک چایخانه جلوی باغش بسازد؛ چراکه روستای آنها قرار است دهکده نمونه گردشگری شود.
«منصور» با همکاری «مش قاسم» قصد دارد خانه قدیمی خان ده را که اکنون به عنوان انبار استفاده می‌شود، تبدیل به مسافرخانه‌ای برای استفاده گردشگری کند، اما وحید قصد دارد جلوی تخریب این ملک را بگیرد.
وحید با «مش حیدر» از نگرانی خود بابت نابودی طبیعت روستا، نابودی خانه‌ی خان با قدمت تاریخی حداقل صدوپنجاه سال و تبدیل شدنش به مسافرخانه و ... سخن می‌گوید. منصور از وحید می‌خواهد مخالفت را کنار بگذارد؛ ولی وحید معتقد است این ماجرا روستای آنها را نابود می‌کند. او قصد دارد روستا را ترک کند و به شهر برگردد، اما منصور از او می‌خواهد بماند و کارهای ارزیابی و برنامه‌ریزی زیست محیطی را برای روستایشان انجام دهد.

از ایرانصدا بشنوید

در دنیای امروز صنعت گردشگری یکی از پردرآمدترین منابع اقتصادی کشورهاست؛ اما همیشه این صنعت با محیط زیست در تقابل بوده‌اند. داستان کوتاه «دهکده» این موقعیت را به تصویر می‌کشد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

3

محتوا و داستان

3

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا