منو
گُل آبی عشق

گُل آبی عشق

  • 7 قطعه
  • 188 دقیقه مدت کتاب
  • 2941 دریافت شده
نویسنده:
کارگردان: همایون ایران پور
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«حسام مستوفی»، پسر تاجر معروف، تصمیم می‌گیرد که از زندگی گذشته‌ی خود دست بردارد.

«حسام» با خانواده‌ی «ورزنده» آشنا می‌شود و دل به «عاطفه»، دختر این خانواده، می‌بندد.
دکتر «مهران ورزنده»، برادر عاطفه، که رئیس یک تشکیلات سیاسی است، با توجه به آشنایی با شرایط حسام، از او دل خوشی ندارد؛ اما ساواک، بهرام (پدر حسام) را تشویق می‌کند که پسرش را به این رابطه ترغیب کند.
بالاخره بعد از درگیری‌های زیاد پدر و مادر عاطفه (محمود و پروانه) که از این کار راضی نیستند، تصمیم دارند رابطه‌شان را با بچه‌هایشان قطع کنند.
به زودی دکتر مهران، به دست نیروهای ساواک به شهادت می‌رسد و همین واقعه باعث سکته و مرگ مادرش می‌شود.
محمود همان‌جا قسم می‌خورد که انتقامش را از عاطفه (دخترش) و حسام (دامادش) بگیرد. او که به وسیله‌ی پروانه به اسلحه حسام دسترسی پیدا کرده، سعی دارد نقشه اش را عملی کند.
یک روز در ایستگاه راه آهن با عاطفه روبه‌رو می‌شود، ولی عاطفه موفق به فرار می‌شود؛ اما او دست‌بردار نیست. بالاخره او یک روز به خانه ی بهناز (خواهر حسام) می‌رود و عاطفه را آنجا می‌بیند و قصد دارد که کار را همان‌جا تمام کند؛ اما بهناز به موقع عاطفه را نجات می‌دهد.
محمود، بعد از به دنیا آمدن فرزند عاطفه، بازهم به سراغ او می رود.
ازطرفی حسام (شوهر عاطفه) در زندان به سر می‌برد و ...

از ایرانصدا بشنوید

پیروزی انقلاب اسلامی رخدادی عظیم و تأثیرگذار در نیمه دوم قرن بیستم به شمار می‌آید. چنانچه در شکل گیری این رویداد مهم تاریخی، همواره افرادی با حضور در حوادث مختلف انقلاب، علاوه بر تسریع روند پیروزی انقلاب اسلامی، به دست ساواک دستگیر و شکنجه شده‌‌اند. کتاب گویای «گُل آبی عشق» بیانگر همان افراد و همان روزهای تاریخی است که شنیدنش را به شما پیشنهاد می کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا