display result search
منو
محمد رسول الله - دعوت آشکار به اسلام

محمد رسول الله - دعوت آشکار به اسلام

  • 10 قطعه
  • 184 دقیقه مدت کتاب
  • 4503 دریافت شده
نویسنده: رضا رهگذر
کارگردان: جلال مقامی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
سه سال از انتخاب محمد امین به پیامبری دین مبین اسلام گذشت. ایشان در این مدت به شکل مخفیانه پاک‌‌دلان حقیقت‌جو را به سوی خدا و اسلام دعوت می‌کرد. سپس فرشته وحی از جانب خداوند به آن حضرت فرمان داد تا دعوتش را آشکار کند.

در آغاز سال چهارم بعثت، پیامبر مأموریت یافت تا دعوت خویش را آشکار و در وهلۀ اول خویشان خود را به دین اسلام دعوت کند. پیامبر پس از مدت زمانی که در نگرانی چنین دعوتی گذراند، بر آن شد تا مهمانی مختصری ترتیب داده و نزدیکانشان را به دین اسلام فرابخواند. پس از برگزاری این نشست، محمد(ص) به میان مردم آمد و در صحن کعبه و جایگاه حجر اسماعیل ایستاد و با صدای بلند مردم را به یکتاپرستی و ترک پرستش بتان دعوت کرد.
این حرکت پیامبر سبب شد تا عده‌ای از سران قریش و دیگر قبایل بانفوذ عرب دور یکدیگر جمع شوند و تصمیم بگیرند تا در مدت زمان حج، پیامبر و آیین اسلام را تخطئه کرده و مردمی را که برای مراسم حج به مکه می آیند، از نادرستی دعوت محمد (ص) آگاه کنند. این واکنش مخالفان پیامبر سرآغاز حرکتی بود که آنها را بر آن داشت از حضرت ابوطالب، عموی پیامبر، بخواهند تا برادرزاده‌اش را به آنها تسلیم کند؛ اما ابوطالب حاضر نشد محمد (ص) را تسلیم مشرکان مکه کند تا او را بکشند. درنتیجه آنها هم‌پیمان شدند تا دشمنی‌شان را با پیامبر و پیروانش آشکار و مبارزه‌ با ایشان را آغاز کنند.
حضرت ابوطالب همه مردان بنی‌هاشم را به خانه‌اش دعوت کرد تا علاوه بر صحبت دراین‌باره، تصمیم مناسبی در مقابل دسیسه‌های قریش بگیرند.

از ایرانصدا بشنوید

«از سرزمین نور» مجموعه ای فاخر و معنوی است که به نام پیامبر اکرم (ص) مزیّن شده و روایتگر زندگی آخرین فرستاده خداوند است. جدا از سیر تاریخی داستان که ما را با فراز و فرودهای زندگی حضرت محمد (ص) آشنا می سازد، این مجموعه دیگر گوشه های پیدا و پنهان تاریخ اسلام را به تصویر می کشد. همچنین شنیدن این روایت از دریچه صداهای ماندگار هنرمندان رادیو و دوبله مانند منوچهر اسماعیلی، جلال مقامی، علی رضایی و دیگران لطفی دوچندان دارد. به همراه این ویژگی، قلم وزین و شاعرانه رضا رهگذر، اثری معنوی و ادبی خلق کرده است تا در کنار هنرنمایی صداپیشگان توانا، پهنه آسمانی داستان را رنگ و جلای خیال انگیزی ببخشد. از شما دعوت می کنیم تا با شنیدن این کتاب گویا، سفری روحانی را تجربه کنید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا