display result search
منو
مثل کسی که گمشده دارد

مثل کسی که گمشده دارد

  • 8 قطعه
  • 126 دقیقه مدت کتاب
  • 2579 دریافت شده
نویسنده: نیاز اسماعیلی
کارگردان: ایوب آقاخانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: شخصیت‌ها
«امام موسی صدر»، رئیس مجلس شیعیان لبنان، از دیدار با «سرهنگ قذافی» اکراه داشت؛ اما به دلیلی خاص تصمیم می‌گیرد راهی لیبی شود....

«امام موسی صدر»، رهبر مجلس شیعیان لبنان، به خانواده گفته بود در بیروت می‌ماند و بعد به لیبی می‌رود تا در کنگره سالگرد آغاز حکومت «قذافی» شرکت کند و بعد به نزد آنها در پاریس می‌رود.
او به خانواده قول داده بود در عرض یک هفته نزد آنها بازگردد، اما این قول هیچ‌گاه عملی نشد. دولت قذافی شایعه کرده بود امام موسی صدر بدون اینکه در کنگره سالگرد شرکت کند، لیبی را به مقصد ایتالیا ترک کرده است.
مادر از «صدرالدین» پسر بزرگ امام موسی صدر می‌خواهد تا برای جست‌وجوی پدر به لیبی برود و او نیز همراه با «احمد کریم»، نماینده دولت لبنان، راهی لیبی می‌شود.
تحقیق در طرابلس نشان می‌دهد امام موسی صدر هرگز از لیبی خارج نشده و شش ماه بعد نیز وزارت خارجه آمریکا اعلام می‌کند ایشان در یکی از زندان‌های نامعلوم لیبی زندانی شده است تا اینکه....

از ایرانصدا بشنوید

کتاب گویای « مثل کسی که گمشده دارد » از زبان « سید صدرالدین صدر » فرزند ارشد « امام موسی صدر »روایت می شود. این اثر با یادآوری جزئیات روابط دوستانه ی خانواده ی امام موسی صدر در ایران و لبنان، بیانگر وقایع و حوادث تلخ ربوده شدن ایشان و سند مهمی از زندگی اجتماعی و سیاسی امام موسی صدر است. شنیدنش را به شما پیشنهاد می کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا