منو
«پپ گواردیولا» مرد رویاساز

«پپ گواردیولا» مرد رویاساز

  • 7 قطعه
  • 143 دقیقه مدت کتاب
  • 7679 دریافت شده
نویسنده: مهناز یار محمدی
کارگردان: رضا عمرانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
در فصل 97 و 98 فوتبال، به دلیل یک بدشانسی و اتفاقی ناگوار «پپ گواردیولا»، بازیکن اسپانیایی، یکی از مهم‌ترین رخدادهای فوتبالی زندگی خود را از دست داد.

«گواردیولا» در مدرسه «لاوانسیا» فوتبال را یاد می‌گیرد. «یوهان کرایف» در 18 سالگی او را کشف می‌کند و پپ در 19 سالگی هافبک بازی‌ساز بارسلونا می‌شود و سهم مهمی در قهرمانی بارسلونا را به خود اختصاص می‌دهد.
در این زمان با «لوئیس فیگو» آشنا و دوست صمیمی می‌شود. پپ گواردیولا در فوتبال تبدیل به یک اسطوره می‌شود، اما به دلیل مصدومیت در یک بازی مدت‌ها از صحنه فوتبال دور می‌ماند و این موضوع به شدت او را ناراحت و افسرده می‌کند. برای پپ در فصول 97 ، 98 ،99 و حتی 2000 اتفاقات ناگواری رخ می‌دهد، اما در نیمه دوم فصل 2000 اتفاق خوشایندی او را امیدوار می‌کند و آن هم ازدواج و به دنیا آمدن فرزند اوست.
در سال 2001 گواردیولا آخرین بازی خود را برای بارسلونا انجام می‌دهد. پپ بعد از 17 سال و در سن سی سالگی از اسپانیا به شهر کوچکی در ایتالیا به نام «برشا» مهاجرت می‌کند؛ اما او در ایتالیا هم خوش شانس نیست و بازهم اتفاقات بد فوتبالی گریبان او را رها نمی‌کند؛ اتفاقاتی که بر زندگی حرفه‌ای او بسیار اثرگذار بود؛ تا اینکه...

از ایرانصدا بشنوید

کتاب گویای «مرد رویاساز» بیانگر گوشه هایی از زندگی مرد اسطوره‌ای فوتبال اسپانیاست که شنیدنش خالی از لطف نخواهد بود.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا