display result search
منو
همسرم

همسرم

  • 9 قطعه
  • 100 دقیقه مدت کتاب
  • 19341 دریافت شده
نویسنده: آنتون چخوف
راوی: بهروز رضوی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
زن و شوهری در یک خانه، اما در دو طبقه ی جداگانه، زندگی می کنند. آنها درطول سال ها از هم فاصله گرفته‌ اند و پس از آنکه موضوع کمک های خیریه به نیازمندان پیش می آید، خانم خانه جداگانه به این موضوع می پردازد و مانع از دخالت های همسرش می شود...

راوی، یعنی پاول آندریچ که مالکی 46 ساله و مهندس راه سازی است، از کار خود کناره گیری کرده و در روستای پدری خود اقامت می‌ کند تا در آرامش به ادبیات مشغول شود. او نامه ای بی امضا دریافت می کند که در آن نوشته شده اهالی روستای «پستروو» دچار مضیقه مالی شدیدی هستند و از راوی خواسته شده تا به آنها کمک کند. راوی حدس می زند که نامه را پرستار درمانگاه روستا نوشته است. او که بی حوصله شده، کمی فکر می‌کند و به این نتیجه می‌رسد که برای کمک به روستاییان احتیاج به آدمی قابل اعتماد دارد. تنها کسانی که با او زندگی می کنند، پیرزنی 70 ساله به نام ماریاست که معلم سرخانه ی کودکی او بود و دیگری همسرش (ناتالیا) که روابط صمیمانه ای با هم ندارند و هرکدام در طبقه ای جداگانه از هم زندگی می‌کنند.
ماریا به او پیشنهاد می‌دهد که از ایوان ایوانیچ استفاده کند که پیرمردی فعال و پرجنب‌وجوش و دوست خانوادگی آنهاست. برای همین راوی نامه‌ای به او می‌نویسد و او را به ملک خودش دعوت می‌ کند و ...

از ایرانصدا بشنوید

وقتی نزدیکی اما دور ..انقدر که دیده نمی شوی و برای جلب توجه باید تقلا کنی. در این کتاب روابط زناشویی در لایه هایی ظریف و گاه نامرئی روایت می شود و آنتوان چخوف با قلم توانای خود این روابط را به قلم در می آورد و همراه با آن شرایط اقتصادی سخت روستاییان فقیر را نیز روایت می کند .شنیدن این کتاب از آثار مشهور چخوف به شما مخاطبان ارجمند توصیه می شود.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • و در پایان مرد بدون هیچ دلیل منطقی و صرفا از روی احساسات عاشقانه که باز دلیلی برای وجودشون نمی بینیم، همه زندگیش رو به دست زنی میده که افکارش بسیار بچگانه است و در مدیریت مالی هیچ مهارت و توانایی خاصی نداره و قصد کرده کاری بسیار بزرگتر از اونچه توانایی درکش رو داره انجام بده. این چخوف رو اصلا درک نمی کنم و با اینکه از نویسندگان محبوب منه اصلا نمی پسندم.
  • این داستان چخوف را قبلا نخونده بودم و الان که شنیدم حس می کنم این چخوف رو اصلا نمی شناسم. شخصیت مرد داستان تا جایی که به ما معرفی عملی میشه انسانی منطقی و آرام و خیرخواهه اما از زبان همسر خیلی جوانترش مردی نیمه وحشی و بدخواه معرفی میشه اونهم بدون ارائه هیچ دلیلی برای این تهمتها.
  • داستان قشنگیه حتما گوش کنید. (ر _قاین)

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا