منو
سگ سفید

سگ سفید

  • 9 قطعه
  • 173 دقیقه مدت کتاب
  • 3585 دریافت شده
نویسنده: رومن گاری
کارگردان: جواد پیشگر
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
سگ سفیدی که به همراه سگ خانگی رومن گاری، نویسنده نامدار آمریکایی و همسرش ژان سیبرگ هنر پیشه هالیوود به در خانه شان آمده است رفتارهای عجیب و غیرطبیعی دارد به‌طوری که رومن حدس می زند این سگ، سگ پلیس است و برای بازداشت مجرمان تعلیم دیده است.

«رومن گاری» با نام اصلی «رومن کاتسِف» در خانواده‌ای یهودی به دنیا آمد. پدرش کمی بعد خانواده را رها کرد و به ازدواج مجدد دست زد. از این هنگام او با مادرش، نینا اوزینسکی، زندگی می‌کرد.
رومن 14 ساله به همراه مادرش به شهر نیس در کشور فرانسه رفتند. در این کتاب به شکل گزارش‌گونه‌ای وقایع دهه 60 را به تصویر می‌کشد. ماجرای داستان خیلی ساده با یک سگ آغار می‌شود. سگی که از زیر باران و رگبار به صاحب جدیدش پناه آورده است. کم‌کم جریان داستان سیاسی می‌شود و تصویری از شکنجه سیاه پوستان در آمریکای دهه 60 و مبارزات ضد نژادپرستی را در ذهن ایجاد می‌کند. مشخص می‌شود که سگ از نژاد آلمانی است و برای حمله به سیاه پوستان تربیت شده است. صاحب جدید سگ برای معالجه و درواقع برای تربیت مجدد سگ به دامپزشکی مراجعه می‌کند. از قضا دامپزشکی که در کارش خیلی هم ماهر است، خودش سیاه پوست است ...

*فیلم:
White Dog(1982)
کتاب:
White Dog (1970)

از ایرانصدا بشنوید

داستان سگ سفید نمونه بارز از نژاد پرستی حاکم بر غرب است. از دوستانی که علاقمند هستند بدانند در طول تاریخ نژاد پرستی، چه ظلمی به بخشی ازبشریت شده است می توانند این داستان را بشنوند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • بسیاااااااارعالی .حتما گوش کنید. با سپاس فراوان از زحماتتون مینا

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا