display result search
منو
پیوند

پیوند

  • 8 قطعه
  • 132 دقیقه مدت کتاب
  • 1118 دریافت شده
نویسنده: لیدا جدائیان
کارگردان: رضا عمرانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
«رضا»، پسرعموی «مریم»، از «مهین» دوست مریم که شوهرش را از دست داده است، خواستگاری می‌کند. مهین تلاش می‌کند تا موضوع را با دخترش «ماه‌گل» در میان بگذارد، اما هربار با خستگی و بی‌تفاوتی ماه‌گل روبه‌رو می‌شود.

رضا سعی دارد تا به مهین برای متقاعد کردن ماه‌گل کمک کند. اما در این راه موانعی وجود دارد. از سوی دیگر ماه‌گل نیز به تازگی دچار مشکلات روحی و جسمی شده است. او را به‌علت خون‌ریزی بینی به بیمارستان منتقل می‌کنند. ماه‌گل همان شب متوجه موضوع خواستگاری رضا می‌شود و این سوء‌تفاهم برایش پیش می‌آید که رضا خواستگار اوست.
بار دیگر ماه‌گل بی‌هوش می‌شود و او را به بیمارستان منتقل می‌کنند. پس از انجام آزمایش‌های متعدد، پزشک تشخیص سرطان خون می‌دهد. مهین دچار عذاب وجدان می‌شود و نذر می‌کند تا خودش را وقف تنها دخترش کند.
شیمی درمانی آغاز می‌شود و ماه‌گل شرایط روحی و جسمی بدی را می‌گذراند، اما پس از چند دوره شیمی درمانی، جواب آزمایش‌ها نور امیدی در دل آنها روشن می‌کند و ماه‌گل شرایط لازم برای «پیوند» را پیدا می‌کند.

از ایرانصدا بشنوید

«پیوند» قصه آدم‌های و رابطه‌هایی است که با ورود مهمان ناخوانده‌ای به نام «سرطان» تجربه‌های جدیدی را پشت سر می‌گذارند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • مادر مثل مادر ماهگل ندیدم ،این چه مادریه همش ناامید بود انگار همش منتظر مرگ دخترش بود فامیلا و آشناهاشون بیشتر امید داشتن تا اون مادر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا