display result search
منو
سوغات مرگ

سوغات مرگ

  • 9 قطعه
  • 168 دقیقه مدت کتاب
  • 4250 دریافت شده
نویسنده: بابک صفی خانی
کارگردان: مجید همزه
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
سهراب، استاد دانشگاه، بیش از 15 سال است که از ایران رفته و در اسکاتلند زندگی می‌کند. حالا خواهرزاده‌ی او (فرزانه) به او تلفن می‌زند و می‌گوید که پدرش حال خوشی ندارد و می‌خواهد قبل از مرگ، پسرش را ببییند....

سهراب با شنیدن این پیغام، به سرعت به ایران می‌آید و فرزانه به استقبالش می‌رود تا او را به خانه‌ ی پدری اش ببرد. البته این نقشه‌ ای بیش نیست؛ برای اینکه آنها سهراب را به ایران بکشانند. طبق این نقشه که فرزانه آن را طراحی کرده است، به سهراب گفته‌ اند که پدرش سرطان کبد دارد و کمتر از یک ماه دیگر زنده است. ولی سهراب به گفته‌های آنها مشکوک می‌شود و می‌گوید که هیچ دکتری به این صراحت زمان مرگ را به مریض اعلام نمی‌کند.
ازطرفی سهراب متوجه می‌شود که دوست قدیمی‌ اش، سعید، چندسال پیش، به طرزی فجیع کشته شده و پرونده قتل او هنوز باز است، چون قاتل شناسایی نشده است و محبوبه، همسر سعید، پس از چهارسال از مرگ همسرش، هنوز لباس سیاهش را درنیاورده است.
سهراب، سعید و نادر، سه دوست بودند که هر سه در جوانی خواستگار محبوبه بودند، اما محبوبه به خواستگاری سعید پاسخ مثبت داد. پس از این اتفاق، سهراب از ایران به اسکاتلند رفت و هرگز ازدواج نکرد.
نادر، دوست مشترک دیگرشان، در دیداری که با سهراب داشت، به سهراب گفت که پس از مرگ سعید، در قالب شخصی ناشناس، برای محبوبه کمک مالی می‌فرستد و حتی چند بار از محبوبه خواستگاری کرده که محبوبه پاسخ منفی داده است.
از طرفی، فرزانه معتقد است که محبوبه می‌داند قاتل سعید کیست، چون وقتی قاتل را نفرین می‌کند، از لحنش می‌توان فهمید که او قاتل را می‌شناسد... .
در ادامه‌ی تحقیقات، سهراب پی می‌برد که محبوبه می‌داند که قاتل شوهرش نادر است؛ ولی اینکه چرا سکوت کرده است و این قضیه را به مأموران پرونده نگفته است، برایش سؤالی بی‌جواب است.
آنها برای اینکه بتوانند مدرک محکمه پسندی ترتیب بدهند، در مجلس تعزیه، چاقویی شبیه همان که نادر با آن سعید را کشت و در چاه انداخت، به دست یکی از شبیه‌خوانان می‌دهند. آنها حدس می زنند نادر با دیدن این چاقو، به محل جرم (چاه) برود تا ببیند آن چاقویی که در چاه انداخته، سرِ جایش هست، یا نه؟؟
شب هنگام، استوار و سهراب و فرزانه به چاه مورد نظر می‌روند و منتظر رسیدن قاتل می ‌شوند...

از ایرانصدا بشنوید

اگر به گره گشایی ماجراهای جنایی و داستان های پیچیده علاقه دارید این کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • کار گروه اجرا عالی بود،اما داستان سطح پایین بود،بدرد سریالای آبگوشتی تلویزیون میخورد.وقتم تلف شد
  • سپاسگزارم از زحمات شما. عالی بود
  • من منتظر بودم موضوع به وصیت ربط داشته باشه سنتشون برام جالب بود ولی مسیر قصه عوض شد ممنون برای به اجرا درآوردن این داستان کار بازیگرها همیشه عالیه
  • واقعا برای نویسنده متاسفم

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا