display result search
منو
دمی درنگ می‌کنم

دمی درنگ می‌کنم

  • 9 قطعه
  • 124 دقیقه مدت کتاب
  • 2635 دریافت شده
نویسنده: راجر زلازنی
راوی: بهروز رضوی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«فراست» می‌نامیدندش. در میان همه‌ی مخلوقات «سولکام»، فراست بهترین، قدرتمندترین و پیچیده‌ترین بود. به همین سبب، مالکیت نیمی از زمین را به او سپرده بودند. در روز خلقت فراست، سولکام دچار انقطاع در وظایف تکمیلی شد که به بیان بهتر، دیوانگی بود.

دلیل انقطاع در وظایف تکمیلی «سولکام» آن جوشش خورشیدی بود که اندکی بیشتر از سی و شش ساعت به طول کشید. این اتفاق در طی مرحله‌ حیاتی ساخت مدارها رخ داد، و همین که به پایان رسید، «فراست» خلق شد. آنگاه سولکام در مقام سازنده موجودی یگانه، گرفتار فراموشی موقت شد و مطمئن نبود فراست همان چیزی است که واقعاً باید باشد.
طرح ابتدایی برای ماشینی بود که روی سطح زمین قرار گیرد، به عنوان یک ایستگاه رله عمل کند و واسطه‌ی هماهنگ ساختن فعالیت‌های نیمکره‌ شمالی باشد. سولکام ماشین را تا همین اندازه آزمایش کرد و همه‌ی واکنش‌ها عالی بودند؛ با این حال چیزی در فراست فرق داشت؛ چیزی که باعث شد سولکام، او را با یک نام و یک ضمیر شخصی ارج نهد.
بعدها فراست با ماشین کوچکی به نام «موردل» آشنا شد و او برای سرگرمی به فراست کتابی نشان داد. فراست علاقه‌مند شد و از او خواست باز هم برای او کتاب بیاورد. فراست با خواندن و اسکن کردن کتاب‌ها، به پرسش‌های بزرگی درباره انسان رسید و با موردل در این باره بحث کرد. موردل ساخته «دیوکام» و فراست ساخته سولکام بود و از این رو بین خواسته‌های این دو تنشی برقرار شد.

* «راجر جوزف زلازنی» (1937 - 1995) نویسندهٔ آمریکایی سبک‌های علمی - تخیلی و فانتزی بود. او فارغ‌التحصیل رشته هنرهای دراماتیک با مدرک استادی از «دانشگاه کلمبیا» بود و نوشتن این سبک داستان‌ها را از 1962 آغاز کرد.
وی با نام «هریسون دانمارک» هم می‌نوشت. او را از پیشگامان موج نوی ادبیات علمی‌-تخیلی می‌دانند که عناصر ادبیات پیشروی جریان اصلی را به گونهٔ داستان‌های علمی‌ - تخیلی پیوند زده‌ است. بی‌شک زلازنی از تجربی‌ترین نویسندگان ادبیات فانتزی است.
مضامین اساطیری در آثار او جایگاه اصلی را دارند. او سه بار برندهٔ جایزهٔ «نبیولا» و شش بار برندهٔ جایزهٔ «هوگو» شد. از میان آثار او می‌توان به رمان «کنراد صدایم کنید»، «خانه دژخیم»، «چشم گربه» و «جزیره مرده» اشاره کرد.

از ایرانصدا بشنوید

رمانی که خواهید شنید، اثری است از «مرشد فانتزی» ادبیات قرن بیستم آمریکا، «راجر جوزف زلازنی» که از بزرگ‌ترین نویسندگان گونه ادبی علمی–تخیلی به شمار می‌رود. از شما دعوت می‌کنیم بال‌های خیال خود را در آسمان رمان «دمی درنگ می‌کنم» باز کنید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • پس از احترام...🍀 آری این پیش درآمد و صدای زجر آور ابتدای هر فصل و بخش.خار گل سرخ شماست. /این موریک و صدای ابتدایی/حکم ِ کوبیدن اجباری میخِ تبلیغ در ذهن مخاطبان ست👎
  • آرم و موسیقی ابتدای آثار نامناسب است.
  • آهنگ و آرم رو حذف کنید.اعصاب خورد کنه.ولی بازم ممنون از شما
  • باسلام این موزیک وتکه کلامی که درپایان هرقسمت پخش میکنید خیلی اعصاب خرد کن باصدای بلندی پخش میشود لطفا پی گیری نمایید
  • اثر زیبا و عمیقی بود. ممنون از زحمات شما. و صدای بی نظیر استاد بهروز رضوی

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا