منو
برادر ایام

برادر ایام

  • 13 قطعه
  • 374 دقیقه مدت کتاب
  • 4505 دریافت شده
در حادثه برخورد یک دستگاه نفت‌کش و اتومبیل دربار، سروان شکوری به موضوع‌های مهمی پی برد و قصد افشای آنها را داشت، اما...

با سانحه مشکوک برخورد یک دستگاه نفت‌کش با اتومبیل مخصوص دربار، سه نفر کشته شدند: دو آجودان و یک راننده. ظاهراًهیچ یک از مقامات در ماشین نبودند، اما با پیگیری سروان شکوری، افسر دایره جنایی اداره آگاهی و دستیارش سامان گلشن، مشخص شد تنها مصدوم حادثه که در کما به سر می‌برد، چاقوکش سابقه‌داری مشهور به «ابی ملنگ» است.
حضور ابی در اتومبیل دربار شک و تردید سروان شکوری را برانگیخت و او با جدیت بیشتری پرونده را دنبال می‌کرد؛ اما مافوق او، سرهنگ شوکت، اعلام کرد که وقوع این تصادف باعث شده است تا شرکت بین‌المللی «جهان‌رو» که «ضیاء مجلل» سهام‌دار اصلی آن است و هم اکنون با میلیونها تومان بدهی به بانک ملی، به آمریکا متواری شده است، بر سر زبان‌ها بیفتد و مشت این خائنان را باز کند.
سرهنگ از سروان شکوری خواست تا پرونده را هرچه زودتر با تحویل دادن راننده نفت‌کش مختومه اعلام کند.
راننده نفت‌کش، عباس چراغ‌پور، خود را به آگاهی معرفی کرد و اعتراف های مهمی کرد، اما ادامه ماجرا....

از ایرانصدا بشنوید

داستان‌هایی با درونمایه های تاریخی، ما را به دوران مختلف می‌برد و موجب می شود بتوانیم رویدادهایی را که با آنها زندگی نکرده ایم نیز، درک کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • به عنوان کسی که با جوانب مختلف تاریخ احزاب چپ و از جمله حزب توده آشنایی دارم و در این زمینه بسیار کنکاش کرده‌ام با قاطعیت عرض می‌کنم هیچ‌گونه مدرکی در مورد استرداد اعضای فراری حزب توده پس از ۲۸ مرداد از سوی شوروی به ایران وجود ندارد. عده‌ای معدود خودشان به دلایل مختلف برگشتند و اعدام شدند.
  • خسته نباشید ممنون عالی بود
  • بسیار زیباست این داستان عالی و بی کمو کاست.،فتحی

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا