منو
سرزمین دور

سرزمین دور

  • 13 قطعه
  • 263 دقیقه مدت کتاب
  • 3071 دریافت شده
ماجرا از زبان دختر سرخ پوستی به نام «گل شیرین» بیان می شود :
«من و خورشید عقاب» قصد داشتیم با هم ازدواج کنیم...

... پدرم با ازدواج ما موافق بود، ولی می گفت که سن من برای ازدواج کافی نیست. من برای آنکه به پدرم ثابت کنم چیزی از دختران دیگر کم ندارم تصمیم گرفتم تا در زمستان هر چه پوست بوفالو داشتیم به تنهایی دباغی کنم، اما در این کار موفق نشدم. همه ی افراد خانواده به جز من دچار بیماری آبله شدند و من به تنهایی باید از آنها نگهداری می کردم . پدرم به امید شکار رفته بود و ما چیزی برای خوردن نداشتیم، حتی ذخیره ی گوشت های قورمه نیز تمام شده بود. اسب ها هم بی غذا بودند و من به آنها پوست درخت صنوبر می دادم. تصمیم گرفتم تا برای خودمان نیز از پوست صنوبر غذایی درست کنم. تبر را برداشتم و بیرون رفتم. رودخانه یخ زده بود و من روی آن راه می رفتم که ناگهان متوجه شدم که زیر یخ ها آب جریان دارد. چیزی در میان آبها تکان می خورد که من را حسابی ترساند. به سرعت خود را عقب کشیدم و در همان همان حال کنجکاو شدم که بدانم چه چیزی در آب تکان می خورد ...».

از ایرانصدا بشنوید

«سرزمین دور» ماجرای یک مبارزه را روایت می کند؛ مبارزه میان امید و نومیدی؛ مبارزه درونی با خود.گلِ شیرین دختر جوانی است که با خود عهد می بندد با انجام کاری سخت، میزان توانایی خود را به پدر ثابت کند؛ غافل از اینکه روزگاری بسیار سخت و طاقت فرساتر پیش رو خواهد داشت و مبارزه ای سنگین در انتظار اوست. از شما دعوت می کنم برای آشنایی بیشتر با ماجراهای این دختر جوان، کتاب «سرزمین دور» را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • عالی بود
  • جالب بود
  • داستان خیلی قشنگ بود. اولش بخصوص چون تعداد شخصیتهای خانم زیاد هست، شاید بهتر بود به جای تغییر صدا،فقط از روی متن خوانده می‌شد. چون مثلا صدای مادر بزرگ و نامادری،خیلی به هم شبیه بود و صدای نامادری به سنش نمی‌خورد. اما از اواسط کتاب که حالت خواندن از روی کتاب رو پیدا کرد،خیلی بهتر شد. خیلی ممنون از آقای شهرستانی،خانم افضلی و ایرانصدا،مهرنوش زاهدی
  • خیلی واسم دلنشین و دوستداشتنی بود .
  • من عاشق این داستان و صداها و بازی‌ها شدم... داستانش یکم تلخ هست اما با وجود آهنگها و صداهای خوب، خیلی شنیدنیه

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا