منو
 شهید حسن امانی زاده

شهید حسن امانی زاده

  • 4 قطعه
  • 32 دقیقه مدت کتاب
  • 926 دریافت شده
وصیت‌نامه شهید:
خداوندا، من بنده خوبی برای تو نبودم، ولی حداقل کاری بکن که در لحظه مرگم بر بیهودگی مرگم حسرت نخوردم. لااقل بتوانم با مردنم در مسیر تو باشم؛ جلوی سالار شهیدان حسین بن علی و شهیدان انقلاب اسلامی‌مان سربلند باشم.

سرهنگ تکاور، شهید «حسن امانی زاده» را نمی‌شناسیم؛ چراکه همیشه در خط بود و از جمع دوری می‌کرد، حتی خیلی از فرماندهان هم او را نمی‌شناسند. مثل سایه می‌آمد و مثل ابر می‌رفت. آرام و باوقار و متواضع. کم پیش می‌آمد که سخن بگوید. بیشتر می‌شنید و بهترین عمل را انجام می‌داد. نیروهای زیردستش احساس رئیس‌بودن از او نداشتند. چه شب‌ها که چون برادری دلسوز بالای سر سرباز بیمارش نشست، جای او نگهبانی داد و تا زنده بود نگذاشت احدی بفهمد که او چه کرده‌است.
این دریادل عرصه‌های عشق و جهاد و امیر دل‌های دریایی لشکریان مخلص خدا، سرهنگ حسن امانی‌زاده، سرانجام در 17 اردیبهشت 1363 خورشیدی براثر بمباران هواپیمای دشمن، شهد بی‌مثال شهادت را نوشید. روحش شاد و راهش جاودان...

از ایرانصدا بشنوید

همواره در طول تاریخ، انسان‌های پاک سرشتی زیسته‌اند بی‌آنکه نام و نشانی خاص از آنها به جای مانده باشد. بی‌شک در هشت سال دفاع مقدس، فرشته‌خویانی بوده‌اند که مظلومانه جام شهادت را نوشیده‌اند. سرهنگ تکاور، شهید «حسن امانی زاده» یکی از همان شهیدان ناشناخته انقلاب اسلامی است که فردی نوع‌دوست، بی‌بدیل و شجاع بوده است. کتاب گویای «نیمه پنهان ماه» روایتگر زندگی این شهید بزرگوار است که شنیدنش را به شما پیشنهاد می کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا