display result search
منو
فرنگیس

فرنگیس

  • 7 قطعه
  • 128 دقیقه مدت کتاب
  • 5225 دریافت شده
نویسنده: مهناز فتاحی
کارگردان: جواد پیشگر
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
اول زندگی مشترک یک زوج جوان، با آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه جمهوری اسلامی ایران همزمان شد. نیروهای متجاوز عراقی خیلی زود از مرزها گذشتند و به روستای آنها نزدیک شدند.

«فرنگیس» گوشه‌ای از رشادت‌ها و فداکاری‌های زنان گرانقدر ایرانی را در دوران دفاع‌مقدس و در روزهای پایداری نمایان می‌کند. کتاب خاطره‌نگارانه فرنگیس یکی از آثار ارزشمند در زمینه حضور تأثیرگذار زنان در دوران دفاع‌مقدس است که خاطرات فرنگیس حیدرپور، از زنان غیور خطه گیلان غرب را منعکس می‌کند. راوی کتاب «فرنگیس» از چهره‌های آشنای دوران دفاع‌مقدس است که خیلی‌ها اقدام شجاعانه او را در به قتل رساندن یک سرباز متجاوز عراقی، با تبر و به اسارت گرفتن یک سرباز عراقی دیگر، بارها شنیده‌اند.

*مستند تبر(1392) به کارگردانی آرش اسحاقی در جشنواره پامفیتاس پرتغال، کینو مکزیک، کونکوردا آرژانتین جوایزی را کسب کرده است.

از ایرانصدا بشنوید

همیشه وقتی تندیس زنی تبر به دست را کنار پارک شیرین کرمانشاه می دیدم، فکر می‌کردم کاش بتوانم یک روز این زن قهرمان را از نزدیک ببینم و با او حرف بزنم؛ زنی که تنها با یک تبر، یک عراقی را کشت و دیگری را اسیر کرد و حالا این روایت شیرین را بشنوید. این کتاب با بیانی روان و ساده یک مورد از این رشادت‌ها را بیان می کند. ویژگی خاص این کتاب فضاسازی زیبای آن است... *شنیدن این کتاب به کودکان و نوجوانان پیشنهاد نمی شود.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

کتاب گویا