display result search
منو
گام های ابدی

گام های ابدی

  • 14 قطعه
  • 270 دقیقه مدت کتاب
  • 4600 دریافت شده
نویسنده: سید ناصر حسینی‌پور
کارگردان: رضا عمرانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«سید‌ناصر حسینی‌پور»، بسیجی رزمنده‌ای که به عنوان دیده‌بان، در جزیره ‌ی مجنون در حال خدمت است؛ متوجه تحرکات نیروهای عراقی می‌شود و به فرماندهان گزارش می‌دهد...

فرمانده قرارگاه بعد از مطلع شدن از تحرکات دشمن، عده‌ای را مأمور رساندن مهمات و سلاح به رزمندگان خط مقدم می‌کند. نیروهای عراقی سعی می‌کنند مواضع نیروهای ایرانی را بمباران کنند.
براثر این تحرک دشمن، گروهی از بسیجیان در کانالی پناه می‌گیرند و تلاش می‌کنند راهی برای رهایی از این موقعیت پیدا کنند؛ اما در آن کانال پنج تن از رزمندگان با کمینی از نیروهای عراقی به شهادت می‌رسند.
ناصر به همراه دو تن از بسیجیان بازمانده، تصمیم می‌گیرند از کانال خارج شوند و به سمت آبراهی در نزدیک کانال حرکت کنند که در آنجا متوجه عبور قایق‌های عراقی در آبراه می‌شوند و همه‌ی تلاش خود را می‌کنند تا با اندک مهماتی که در اختیار دارند جلوی نیروهای بعثی را بگیرند. در حین درگیری، «سالار»، یکی از بسیجیان دلاور، به شهادت می رسد و رزمنده نوجوان به اسارت نیروهای بعثی در می‌آید...

از ایرانصدا بشنوید

کتاب «پایی که جا ماند» یادداشت‌های روزانه «سید ناصر حسینی پور» از زندان های مخفی عراق است که وی آن را به «ولید فرحان» گروهبان عراقی (سرنگهبان اردوگاه 16 تکریت، که در زمان اسارت، او را بسیار شکنجه و آزار داده) تقدیم کرده است.اصل این کتاب 15 فصل دارد که «حمزه علی محمدی»، نویسنده رادیو آن را در 12 فصل با عنوان «گام های ابدی» برای مخاطبان کتاب گویا تنظیم کرده است. کتاب حاصلِ خاطرات 808 روز اسارت نویسنده از زندان‌های مخفی عراق است که از 3 تیر 1367 تا 22 شهریور 1369 را روایت می‌کند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا