display result search
منو
شیبو و دیو

شیبو و دیو

  • 4 قطعه
  • 22 دقیقه مدت کتاب
  • 1843 دریافت شده
شیبو یک نوجوان هندی است که هر روز در مسیر مدرسه کسی به اسم پوهاتیکدا را می دید که به نظر شیرین عقل می رسید. او می خواست که هر روز شیبو به خانه او رفته و به حرفهایش گوش کند اما شیبو زیاد از این کار خوشش نمی آمد اما یک روز ...

ساتیا جیت‏ رای، که جایزه اسکار در سال 1371 را به خاطر عمری توفیق در ساختن فیلم‏‌های سینمایی دریافت کرد، نویسنده‏ ای بنام و صاحب‏ سبک نیز به شمار می‏‌آید. وی سال‏‌ها، شعر، داستان و مقاله های بسیاری برای مجله «ساندش» نوشت و داستان‏‌های بلندی به چاپ رساند که در ردیف کتاب‏‌های پرفروش قرار گرفتند. او در سال 1356 نیز از دانشگاه «آکسفورد» انگلستان، درجه دکترای افتخاری ادبیات را دریافت کرد.
از سری داستان‌های او فقط دو اثر به چاپ رسیده‌ است. مجموعه «بیست داستان» یکی از کتاب‏‌های اوست که باوجود طنز بسیار قوی و تلخ، فضایی جادویی و ماورای طبیعی را در سراسر آن می‏ توان حس کرد.

*داستان «شیبو و دیو» یکی از داستان های مجموعه ی بیست داستان است.
در این مجموعه، بیست داستان کوتاه از ساتیا جیت رای، مؤلف و متفکر هندی گرد آمده است. کتاب با مطالبی درباره نویسنده و یادداشت مترجم انگلیسی آغاز می‌شود؛ سپس داستان‌ها درپی می‌آید.
عناوین برخی از داستان‌ها از این قرار است : «کلبه آقای براون»، «قصه شیبو و دیو»، «آنوکول»، «آفتاب پرست»، «ستایشگر»، «میلیونر» و «خون‌آشام شریر».
این کتاب برگردانی است از:
Ray, Satyajit. Twenty stories. Translated by Gopa Majumdar. New Delhi / New York, Penguin Books, 1992. ISBN 0140156380

از ایرانصدا بشنوید

اگر به داستان هایی که به ماوراء الطبیعه اشاره دارند، علاقمندید، شنیدن این داستان جذاب را از دست ندهید. این داستان، با تعلیق خوشایندی که ایجاد کرده، مخاطب را تا پایان همراه می سازد و اشتیاق دانستن پایان را در مخاطب ایجاد می کند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا