منو
پرواز شبانه

پرواز شبانه

  • 8 قطعه
  • 104 دقیقه مدت کتاب
  • 6787 دریافت شده
در یکی از ماموریتها،فابیان خلبان پست هوایی در حین پرواز در طوفان گم می‌شود. مدیر وی ریویر، کم‌کم با وضعیت رو‌به‌رو می‌شود. وی هم باید به همسر فابیان خبر گم شدن وی را بدهد و از طرف دیگر باید به اداره شرکت پست هوایی ادامه دهد اما..

فابین، یکى از خلبانان شرکت پست هوایی، محموله‌هاى پستى پاتاگونى را از منتهاالیه جنوبى امریکاى جنوبى به بوئنوس‌آیرس مى‌آورد؛ اما در یکی از این ماموریتها او گرفتار توفان مى‌شود و موفق نمى‌شود که خود را به مقصد برساند. در روی زمین، ریویر به افرادش مى‌آموزد که از مرگ نهراسند و به مأموریتى که به آنان واگذار شده است وفادار بمانند. آنها باید به نحوى عمل کنند که گویى چیزى فراتر از ارزش زندگى بشر وجود دارد و محمولۀ پستى ، مقدس است. آنها حتما باید هر روز در ساعتى معین به مقصد برسند . خلبانان عهده‌دار این مسئولیت‌اند و از آن آگاه‌اند؛ و همین، دلیلِ زیستن آنهاست اما زمانی که فابین موفق به انجام ماموریت خود نمی شود، همسرش که نگران از تاخیر اوست به دنبالش آمده و ...

*پرواز شبانه، در سال 1931 منتشر شد،این رمان دوم نویسنده و ناشر فرانسوی آنتوان دو سنت‌اگزوپری بودکه تبدیل به یک فیلم پرفروش بین المللی شد که در سال 1933 ساخته شد.
این کتاب بر اساس تجارب سنت اگزوپری به عنوان یک خلبان هوایی و به عنوان مدیر شرکت هواپیمایی Aeroposta آرژانتین واقع در بوینس آیرس است

از ایرانصدا بشنوید

بی‌شک این کتاب یکی از برترین رمان‌های جهان است.داستان مربوط به زمانی است که از پرواز شبانه برای تسریع ارسال بسته‌های پستی در رقابت پست هوایی با راه‌آهن و کشتی استفاده شد ویکی از مشاغل به شدت پرخطر بود.اگزوپری در این کتاب، کوشش انسانی در انجام وظیفه را خیلی خوب نشان داده است و از آنجایی که خود او در زندگی واقعی اش یک خلبان بود، این اثر واقعی تر و شنیدنی تر است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا