منو
داستان های کوتاه هاجین

داستان های کوتاه هاجین

  • 11 قطعه
  • 199 دقیقه مدت کتاب
  • 2658 دریافت شده
نویسنده: ها جین
راوی:
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
این کتاب گویا مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه با مضمون دل‌مشغولی‌ها و گرفتاری‌های روزمره‌ی زندگی و مشکلات اجتماعی در دنیای پیشرفته است.

از ایرانصدا بشنوید

درباره‌ی کتاب:
این داستان‌ها مسائل زندگی مدرن را در جامعه‌ی چینی بررسی و نقد می‌کند؛ داستان انسان‌هایی که در جست‌وجوی خوش‌بختی به آمریکا رفته‌ و سرزمین آبا و اجدادی خود را ترک کرده‌اند.
کتاب «سقوط شادی‌بخش» (داستان‌های ها جین) برای اولین بار در سال 2009 به چاپ رسید و چاپ آن مانند بیشتر آثار ها جین در چین ممنوع شد، چراکه او در آثارش جامعه‌ی چین را نقد می‌کند. در همه‌ی این داستان‌ها جذابیت زیادی وجود دارد. این نویسنده‌ پس از مهاجرت به ایالات متحده، رشته‌ی زبان انگلیسی را تا مدرک دکتری نویسندگی خلاقانه ادامه داد و تمام آثار خود را به زبان انگلیسی منتشر کرد. با وجود این، داستان‌های او در چین و بیشتر در شهر خیالی می‌گذرند.

درباره‌ی نویسنده:
ها جین (Ha Jin)، با نام اصلی «خوئفی جین» نویسنده مطرح چینی – آمریکایی در سال 1965 در استان لیائونینگ چین متولد شد. جین خیلی زود و در 14سالگی وارد ارتش چین شد، درحالی‌که سن قانونی برای ورود به ارتش 16 سال بود. وی یک دهه در ارتش ماند و در همین مدت یادگیری زبان انگلیسی را آغاز کرد.
این نویسنده پس از مهاجرت به ایالات متحده، رشته‌ی زبان انگلیسی را تا مدرک دکتری نویسندگی خلاقانه ادامه داد و تمام آثار خود را به زبان انگلیسی منتشر کرد؛ با وجود این داستان‌های او در چین و بیشتر در شهر خیالی موجی رخ می‌دهند. وی به مرتبه‌ای در ادبیات آمریکا رسیده که بسیاری از نویسنده‌های آمریکایی در حسرت آن هستند. این نویسنده‌ی مهاجر تاکنون دو بار برای رمان‌های «انتظار» و «آشغال جنگ» جایزه‌ی قلم فاکنر را از آن خود کرده‌است. همچنین «انتظار» (1999) جایزه‌ی کتاب ملی آمریکا را دریافت کرد و با «زباله جنگ» برای دومین بار برنده‌ی جایزه‌ی ادبی پن / فاکنر 2005 برای بهترین اثر داستانی سال شد. او با دریافت این جایزه‌ی هم‌طراز نویسندگان معروف دیگر همچون «فیلیپ راث» و «جان ادگاروایدمن» قرار گرفت که تاکنون دوبار موفق به دریافت این جایزه‌ی معتبر ادبی به ارزش 15هزار دلار شده‌اند.
علاوه بر این، مجموعه‌داستان «اقیانوس کلمات؛ داستان‌های جنگی» (1996) برنده‌ی جایزه‌ی قلم همینگوی شد و مجموعه‌داستان «زیر پرچم قرمز» (1997) جایزه‌ی اکانر را برای نویسنده‌ی خود به ارمغان آورد. «تازه داماد»، «در دریاچه»، «مجنون» و «یک زندگی آزاد» از دیگر آثار این نویسنده است. کتاب‌های دیوانگی، سقوط شادی‌بخش، انتظار و چند داستان کوتاه تاکنون از وی به زبان فارسی ترجمه شده‌است.‌ ها جین هم‌اکنون در دانشگاه بوستون ایالات متحده به تدریس نویسندگی خلاقانه مشغول است.

* کتاب:
A Good Fall: Stories
Originally published: 2009
Author: Ha Jin
Genre: Urban fiction

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا