منو
از پشت سیم های خاردار

از پشت سیم های خاردار

  • 5 قطعه
  • 91 دقیقه مدت کتاب
  • 187 دریافت شده
در این کتاب نویسنده فقط از مبارزات یک مرد روایت نمی‌کند، بلکه از تلاش‌ها و ایثارگری‌های مادران و زنان کرد نیز سخن می‌‌گوید. ‌

درباره‌ی کتاب
در یادداشت نویسنده‌ی کتاب آمده است:
«درست یادم نیست این خاطره را چه کسی برایم تعریف کرده است، حتی اصلاً مطمئن نیستم کسی تعریف کرده باشد، اما هنوز هم که هنوز است، بعد از دست‌‌کم 10 سال، یک تصویر در ذهنم تکرار می‌شود: «زنی که گاری سنگینی را به زحمت به طرف گورستان حلبچه هل می‌دهد تا اجساد هر پنج عضو خانواده‌‌اش را دستِ تنها دفن کند.»
این شاید سرچشمه‌‌ی نوشتن از مردم کُرد بود، آغازی که به شکل عجیبی هنوز رهایم نکرده است.»

نویسنده در نگارش این اثر سعی می‌‌کند با فضاسازی شرایط جنگ و دوران اسارت «جاسم عبدالمحمدی» خواننده را با خود همراه کند. در این تلاش مخاطب با مرد مبارزی آشنا می‌‌شود که نمادی از مبارزه و شجاعت است و «کامران محمدی» با ظرافت خاصی زندگی و مبارزات این مردِ آزاده را به تصویر می کشد و تا حدّ زیادی هم در این تلاش موفق است.

درباره‌ی نویسنده
«کامران محمدی»، نویسنده‌ی کتاب از پشت سیم‌‌های خاردار، دغدغه‌‌ی نگارش این کتاب را نقش مردم غیور کُرد و فداکاری جان‌‌بازان شیمیایی در طول جنگ تحمیلی عنوان کرده است.

* کتاب از پشت سیم‌های خاردار براساس خاطرات «جاسم عبدالمحمدی» به نویسندگی «کامران محمدی» از سوی انتشارات شاهد منتشر و در پایگاه کتاب گویای ایرانصدا، در قالب کتاب گویا، تولید شده است.

از ایرانصدا بشنوید

این کتاب روایتی یک‌دست را به شنونده تحویل می‌‌دهد. موضوع این کتاب قابلیّت بست و پرداخت بسیاری دارد و حتی از لحاظ موضوع، ظرفیت یک رمان یا یک فیلم‌‌نامه در این داستان-‌‌خاطره به چشم می‌‌‌خورد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

کتاب گویا