منو
کبوترها و خنجرها

کبوترها و خنجرها

  • 4 قطعه
  • 31 دقیقه مدت کتاب
  • 649 دریافت شده
نویسنده: داوود غفارزادگان
راوی:
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
تا از کوچه برگشتم، پدرم صدام کرد و خبرهای کوچه رو ازم گرفت. مدت‌ها بود که زمین‌گیر شده بود و تنگیِ نفس امانش رو بریده بود و انداخته بودش توی رخت‌‌‌خواب....

درباره‌ی نویسنده
«داوود غفارزادگان» داستان‌نویس ایرانی است. او در 9 مهرماه 1338 در اردبیل متولد شد. تحصیلاتش را در همان‌ شهر تمام کرد و به کار معلّمی مشغول شد.
در سال 1359 اولین اثرش را در مطبوعات به چاپ رساند. وی فارغ‌التحصیل دانش‌‌سرای مقدماتی اردبیل است و در روستاهای همان‌جا درس می‌داد.
در سال 1367 به تهران منتقل شد و در دفتر انتشارات کمک‌آموزشی مشغول به کار شد. غفارزادگان بازنشسته‌‌ی آموزش و پرورش است و در تهران زندگی می‌کند.
***
درباره‌‌ی کتاب
مجموعه هفت‌‌جلدی «داستان‌های انقلاب» که «محمدرضا سرشار» گزیده و ویرایش کرده است، شامل منتخب داستان‌های کوتاهی است که تاکنون درباره‌ی انقلاب اسلامی ایران نوشته و منتشر شده است.
«همه گفتند مرگ بر شاه» سومین مجموعه از سری «داستان‌های انقلاب» است. این مجموعه، دربردارنده‌‌ی شش داستان به قلم پنج نویسنده است:
مجید درخشانی با دو داستان «رهایی» و «اخلالگرها»، بهمن پگاه راد با داستان «مدرک جرم»، داوود غفارزادگان با داستان «کبوترها و خنجرها»، ابراهیم حسن‌‌بیگی با «استوار ایوبی» و مریم جمشیدی نیز با داستان «همه گفتند مرگ بر شاه».
داستانی که خواهید شنید از این مجموعه انتخاب شده است.

* همه گفتند مرگ بر شاه، نویسنده: داوود غفارزادگان، ناشر: حوزه هنری.

از ایرانصدا بشنوید

اگر انسان‌های آزاده در برابر ستم و بیداد ستمگران نایستند و با آنها مبارزه نکنند، سراسر جهان را بی‌عدالتی و ظلم فراخواهد گرفت. این داستان، نمونه‌ای از این مبارزه‌هاست. پیشنهاد می‌کنم بشنوید و لذّت ببرید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا