منو
مجبورم نکن لبخند بزنم

مجبورم نکن لبخند بزنم

  • 6 قطعه
  • 111 دقیقه مدت کتاب
  • 903 دریافت شده
داستان درباره‌ی چارلی یازده ساله است. پدر و مادر چارلی سال‌ها عاشقانه با هم زندگی کرده‌اند؛ اما حالا چارلی باید با موضوع جدایی آنها کنار بیاید....

بخش‌هایی از کتاب:
«طلاق... من هیچ‌وقت این کلمه را درست نفهمیده بودم. فکر می‌کردم مثل مرگ، از آن کلمه‌هایی است که برای خیلی از آدم‌ها پیش می‌آید، اما تا وقتی دوروبرِ خودت پیش نیامده، توجهی به آن نمی‌کنی. اصلا راستش تا قبل از این، دیکته‌ی کلمه‌ی «طلاق» را بلد نبودم. مطمئنم تا حالا توی فهرست کلمه‌های دیکته‌ی مدرسه نبوده... حالا که فکر می‌کنم «مرگ» هم توی فهرست نبوده! لابد دیکته‌ی کلمه‌های ناراحت‌کننده را آدم باید خودش یاد بگیرد.»

نویسنده کتاب، باربارا پارک، شرایطی را که چارلی با آن درگیر است و راه‌کارهایی را که برای رهایی از این درگیری‌ها برمی‌گزیند، با زبانی طنز روایت می‌کند؛ طنزی که خواننده‌ی کتاب را می‌خنداند و او را با درد «کودکانِ طلاق» آشنا می‌سازد.
باربارا پارک «Barbara Park» خالق و نویسنده مشهورترین سری کتاب‌های جونی بی جونز «Junie B. Jones»، در ایالت نیوجرسیِ آمریکا و در 21 آوریل 1947 به دنیا آمد.
نام اصلی این نویسنده‌ی محبوب ادبیات کودکان «Barbara Lynne Tidswell» است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید پدر او یک بازرگان بود. وی در ابتدا قصد داشت تاریخ دبیرستان و علوم سیاسی را آموزش دهد، اما زمانی که او تحصیلات متوسطه خود را به پایان رساند، متوجه شد که به نویسندگی علاقه دارد.

*بسیاری با هم زندگی می کنند به خاطر فرزندان اما به زودی متوجه می شوند که فرزندان جسم آنها را نمی خواهند بلکه عشق ورزیدن آنها را می خواهند، کسانی که به خاطر فرزندان با هم زندگی مسالمت آمیز دارند دیر یا زود باید پاسخگوی دروغ خود به فرزندانشان باشند

از ایرانصدا بشنوید

«فرزند طلاق» یعنی چه؟ وقتی تعریف جدایی را از زبان یک پسر یازده‌ساله‌ می‌شنویم،پیامدهای روحی و جسمی آن را با همه‌ی وجود لمس می‌کنیم و می‌فهمیم که این ضربه تا چه حد می‌تواند روح لطیف و حساس بچه‌ها را خدشه‌دار کند. با شنیدن داستان چارلی متوجه می‌شویم که لبخندزدن دردی را دوا نمی‌کند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا