display result search
منو
راه و بیراه

راه و بیراه

  • 17 قطعه
  • 370 دقیقه مدت کتاب
  • 3682 دریافت شده
نویسنده: مریم تاجیک
کارگردان: مینو جبارزاده
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
فرشاد مدتی است از پدرش جدا شده و همراه نامزدش (شیوا) به سمت خانه ای که قرار است اجاره کنند، می‌روند. او که در شرایط مالی سختی به سر می برد، با بهانه های گوناگون سعی دارد آن خانه را اجاره نکند. شیوا که متوجه این موضوع شده است....

فرشاد، پسر حاج صادق، با پدرش اختلاف عقیده دارد و مدتی است از او جدا شده است. شیوا (نامزد فرشاد) پس از اینکه متوجه شد فرشاد پولی در بساط ندارد، او را تهدید به جدایی کرد. فرشاد درپی تهدید نامزدش، برای تهیه پول سراغ دوستش (وحید) رفت؛ اما وحید راه نادرستی را به او پیشنهاد داد.
مراد و سعید (شاگردان حاج صادق) که در همان حوالی بودند، پس از شنیدن حرفهای فرشاد و وحید، نگران شدند و تصمیم گرفتند مراقب آنها باشند.
حاج صادق متوجه صحبتهای پنهانی شاگردانش شد و سراغ فرشاد رفت، اما او یکبار دیگر با حرفهایش موجب بدحالی پدر شد.
شیوا هم پس از شنیدن ماجرا، به فرشاد گفت از پدرش بخواهد برای حل مشکلات آنها مغازه اش را بفروشد. فرشاد پیش مادرش رفت و از او خواست حاج صادق را راضی کند که مغازه را بفروشد؛ اما برادرش (فرزاد) این حرفها را شنید و ...

*مخاطب عزیز، به علت حجم بالای این کتاب گویا، پیشنهاد می‌کنیم به تفکیک فصول (فصل به فصل) این داستان را بشنوید.

از ایرانصدا بشنوید

این داستان درباره پیرمردی نیکوکار است که دو دهنه مغازه بزرگ برنج فروشی و کارخانه کوچک تولید آرد برنج دارد. او سال‌هاست به شکرانه نعمت‌هایی که خداوند به او داده، در ماه رمضان به ایتام افطار می‌دهد و مغازه را هم در اختیار هیئت (برای برگزاری مراسم شب‌های قدر) می‌گذارد. اما پسرش با باورهای پدر مشکل دارد و این اختلاف، ماجراهای بسیاری را به همراه دارد. پیشنهاد می‌کنیم این داستان را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا