منو
محمد رسول الله - دوران کودکی

محمد رسول الله - دوران کودکی

  • 13 قطعه
  • 269 دقیقه مدت کتاب
  • 10219 دریافت شده
نویسنده: رضا رهگذر
کارگردان: منوچهر اسماعیلی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
در راه بازگشت از یثرب، حضرت آمنه دراثر بیماری جان به جان آفرین تسلیم کرد و محمد خردسال که غم یتیمی وجودش را فرا گرفته بود، به همراه دایه اش، بَرَکه، به سوی مکه روانه شدند.

پس از مرگ آمنه و به خاک سپردن وی، محمد خردسال و برکه به سوی مکه روانه شدند. بَرَکه برای آنکه رنج این سفر غمبار و طولانی را بکاهد، داستان حمله سپاه ابرهه به مکه را برای محمد روایت کرد. در همین زمان که محمد و مادرش، آمنه، در سفر یثرب بودند، عبدالمطلب (جدّ پدری پیامبر) به همراه دیگر سران قریش به قصد تبریک و شادباش به حاکم جدید یمن عازم شدند. آنها پس از طی مسیری طولانی به صنعا (پایتخت یمن) رسیدند تا در مراسم تاج‌گذاری او شرکت کنند.
پس از بازگشت حضرت عبدالمطلب از یمن، آن کودک مقدس تحت سرپرستی نیای پدری اش قرار گرفت. چندی بعد، در حالی که محمد هشت سال بیشتر نداشت، پدربزرگش بیمار شد و در حال احتضار وصیت کرد تا سرپرستی محمد خردسال را پسرش (ابوطالب) بر عهده بگیرد.

از ایرانصدا بشنوید

«از سرزمین نور» مجموعه ای فاخر و معنوی است که به نام پیامبر اکرم (ص) مزیّن شده و روایتگر زندگی آخرین فرستاده خداوند است. جدا از سیر تاریخی داستان که ما را با فراز و فرودهای زندگی حضرت محمد (ص) آشنا می سازد، این مجموعه دیگر گوشه های پیدا و پنهان تاریخ اسلام را به تصویر می کشد. همچنین شنیدن این روایت از دریچه صداهای ماندگار هنرمندان رادیو و دوبله مانند منوچهر اسماعیلی، جلال مقامی، علی رضایی و دیگران لطفی دوچندان دارد. به همراه این ویژگی، قلم وزین و شاعرانه رضا رهگذر، اثری معنوی و ادبی خلق کرده است تا در کنار هنرنمایی صداپیشگان توانا، پهنه آسمانی داستان را رنگ و جلای خیال انگیزی ببخشد. از شما دعوت می کنیم تا با شنیدن این کتاب گویا، سفری روحانی را تجربه کنید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا