منو
قنات کور

قنات کور

  • 7 قطعه
  • 109 دقیقه مدت کتاب
  • 1653 دریافت شده
«پری» و پدرش «ابراهیم» نزد «دکتر کامیار» چشم پزشک می روند. دکتر پس از معاینه پری از ابراهیم که خودش هم نابیناست، می خواهد که پری را به یک کلینیک چشم پزشکی با امکانات ویژه در شیراز ببرد، شاید با عمل جراحی پری بتواند بینایی اش را به دست آورد.

«پری» و پدرش «ابراهیم» نزد «دکتر کامیار» چشم پزشک می روند. دکتر پس از معاینه پری از ابراهیم که خودش هم نابیناست، می خواهد که پری را به یک کلینیک چشم پزشکی با امکانات ویژه در شیراز ببرد، شاید با عمل جراحی پری بتواند بخشی از بینایی اش را به دست آورد. ابراهیم برای تهیه هزینه این عمل، بار دیگر به شغل چاهکنی خود روی می آورد و با قنبر، همکار قدیمی اش، همراه می شود.
«شهباز»، یکی از مالکان آبادی، سال هاست در پی یک مقنّی است تا کار ناتمام «کَل ایوب»، پدر ابراهیم، را روی قنات به پایان برساند؛ ولی هیچ کس حاضر نیست روی آن قنات که کَل ایوب را قربانی خود کرده، کار کند. شهباز که در بین گفت وگوها فهمیده ابراهیم به پول نیاز دارد، به سراغ او رفته و پیشنهاد مبلغ بسیاری برای کار روی قنات به او می کند. ابراهیم که راه به جایی ندارد، قبول می کند. پری با شنیدن این داستان ناراحت می شود، ولی درنهایت ابراهیم او را متقاعد می کند و «طالب» پسر برادر خود را به همراهی «گلی»، مادر طالب، به شیراز می فرستد.

از ایرانصدا بشنوید

عشق چهره‌های گوناگونی دارد و یکی از زیباترین صورت های عشق زمینی، عشق پدر و مادر به فرزند است. کتاب گویای «قنات کور» حکایت عشق پدری است که برای روشنی بخشیدن به دیدگان تاریک دخترش، از نور جان خویش در کالبد چشم های او می دمد؛ اما سرگذشت این ایثار به بهای نیستی پدر در هستی فرزند تمام می شود. از شما دعوت می کنیم تا شنونده این روایت عاشقانه باشید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا