منو
معجزه برن

معجزه برن

  • 8 قطعه
  • 156 دقیقه مدت کتاب
  • 3158 دریافت شده
نویسنده: مجید نظری نسب
کارگردان: جواد پیشگر
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
در سال 1954، در جام جهانی سوییس، کشور آلمان که از سوی جامعه بین‌المللی بخشیده شده نیز شرکت می کند و این مسابقات را فرصت مناسبی برای تولد دوباره پس از جنگ می داند. در این میان خبرنگار جوانی به نام هانس برای گزارش فوتبال به سوییس اعزام می‌شود

گزارشگر جوانی که «هانس» نام دارد، خبرنگار یک مجله محلی است که برای تهیه گزارش از اعزام تیم ملی فوتبال آلمان غربی به فرودگاه می رود و قصد دارد با «سب هربرگر»، مربی تیم ملی،گفت و گو کند. سب در ابتدا نمی‌پذیرد، اما وقتی متوجه می شود که هانس پسر همبازی سابقش «شوان فورستر» است؛ با او گفت و گوی مفصلی می کند. چاپ این مصاحبه، برای هانس موفقیت حرفه ای به همراه دارد و سردبیر مجله، هانس را به عنوان خبرنگار ویژه برای گزارش جام جهانی انتخاب می کند.
از طرف دیگر، شوان، پدر هانس، که زمانی ستاره فوتبال تیم «مانهاین» بوده، مدعی است به حق خودش در فوتبال نرسیده است و اکنون به عنوان مربی تیم فوتبال «نانواها» وضعیت نامناسبی دارد.
شوان از هانس می خواهد او را همراه خودش به سوییس ببرد تا هم به مربی تیم ملی مشورت بدهد و هم مسابقات را از نزدیک ببیند. هانس که قادر به انجام این کار نیست، از خواهرش تقاضا می کند برای پدر از طرف او تلویزیون بخرد تا او بتواند بازی‌ها را که برای اولین بار به صورت زنده از تلویزیون پخش می شود، تماشا کند؛ اما شوان فورستر زیر بار نمی‌رود و قصد دارد هرطور شده خود را به سوییس برساند و ...

از ایرانصدا بشنوید

کتاب گویای «معجزه برن» روایتگر موفقیت تیم ملی فوتبال آلمان در فینال جام جهانی سال 1954 میلادی است که توانست مجارستانِ مدعی را شکست دهد و به قهرمانی برسد. از این رخداد تاریخی نیز فیلمی به کارگردانی «سانک ورتمن» محصول 2003 آلمان، با همین نام، ساخته شده است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • جزئیات نتایج بازی‌ها، ترتیب گل‌ها و... ایراد دارد. با مراجعه به ویکی‌پدیا هم می‌توان از جزئیات این جام و بازی‌ها مطلع شد.
  • کاش حداقل نام نویسنده را قید می‌کردید، هرچند اقتباس از فیلم سینمایی انجام شده باشد.

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا